Rajd Finlandii na antenie Canal+ Sport

Już dziś rozpocznie się dziewiąta runda tegorocznego sezonu WRC. Będzie to słynący z szybkich odcinków specjalnych Rajd Finladnii. Transmisje przeprowadzi Canal+Sport. W klasyfikacji generalnej na chwilę obecną głównymi kandydatami do tytułu mistrzowskiego wydają się być Sebastien Ogier i Thierry Neuville. Ta […]

Już dziś rozpocznie się dziewiąta runda tegorocznego sezonu WRC. Będzie to słynący z szybkich odcinków specjalnych Rajd Finladnii. Transmisje przeprowadzi Canal+Sport.

W klasyfikacji generalnej na chwilę obecną głównymi kandydatami do tytułu mistrzowskiego wydają się być Sebastien Ogier i Thierry Neuville. Ta dwójka wypracował sobie sporą przewagę nad następnymi kierowcami. Trzecie miejsce zajmuje Fin  Jari-Matti Latvala. Na własnym terenie powinien być on jednym z głównych faworytów. Poprzednią rundę, która rozgrywana była na mazurskich szutrach wygrał Neuville, tracący do lidera już zaledwie 11 punktów. Walka o zwycięstwo w sezonie 2017 zapowiada się zatem wyśmienicie. Od dawna nie mieliśmy tak małej przewagi pomiędzy dwoma prowadzącymi kierowcami. Po zakończeniu rywalizacji w Finlandii zawodników  czekają jeszcze cztery rundy, podczas których do zdobycia będzie 120. punktów.

Kierowcy zaczynając od czwartku, pokonają 25 odcinków specjalnych o łącznej długości 314, 2 km. Będą to szalenie szybkie trasy o nawierzchni szutrowej. Kierowcy będą musieli zaprezentować swoje umiejętności na potężnych hopach. Skoki, które będą na nich wykonywać mogą sięgnąć nawet kilkudziesięciu metrów. Rajd Finlandii to najszybsza runda w całym sezonie. Na początek zmagań kierowcy przejadą super odcinek specjalny w  Jyväskylä. Transmisje do zobaczenia na antenie Canal+Sport.

 

pasek2

CZWARTEK – 27 LIPCA 2017

18:00 WRC Rajdowe Mistrzostwa Świata – Rajd Finlandii: OS-1 HARJU 1 na żywo
CANAL+ Sport HD

PIĄTEK – 28 LIPCA 2017

19:30 WRC Rajdowe Mistrzostwa Świata – Rajd Finlandii: OS-13 HARJU 2 na żywo


23:10 
WRC Rajdowe Mistrzostwa Świata – Rajd Finlandii: PODSUMOWANIE DNIA premiera.200
CANAL+ Sport HD

SOBOTA – 29 LIPCA 2017

15:00 WRC Rajdowe Mistrzostwa Świata – Rajd Finlandii: OS-19 OUNINPOHA 2 na żywo
CANAL+ Sport HD

23:00 
WRC Rajdowe Mistrzostwa Świata – Rajd Finlandii: PODSUMOWANIE DNIA premiera.200

NIEDZIELA – 30 LIPCA 2017

09:00 WRC Rajdowe Mistrzostwa Świata – Rajd Finlandii: OS-23 OITTILA 1 na żywo
CANAL+ Sport HD

12:00 
WRC Rajdowe Mistrzostwa Świata – Rajd Finlandii: OS-23 OITTILA 2 na żywo
CANAL+ Sport HD

22:30 
WRC Rajdowe Mistrzostwa Świata – Rajd Finlandii: PODSUMOWANIE DNIA premiera.200
CANAL+ Sport HD

23:10 WRC Rajdowe Mistrzostwa Świata – Rajd Finlandii: PODSUMOWANIE RAJDU premiera.200
CANAL+ Sport HD
pasek2

About Michał Winiarczyk