Raw Air przenosi się do Lillehammer. Transmisje w TVP 1 i Eurosporcie 1

Po inauguracji drugiej edycji turnieju Raw Air w Oslo, skoczkowie narciarscy udają się w podróż do Lillehammer. Po pięciu rozegranych seriach na prowadzeniu znajduje się Kamil Stoch.  Kamil Stoch z Oslo wyjeżdża z pewnością z mieszanymi uczuciami. Od piątku wygrywał […]

Po inauguracji drugiej edycji turnieju Raw Air w Oslo, skoczkowie narciarscy udają się w podróż do Lillehammer. Po pięciu rozegranych seriach na prowadzeniu znajduje się Kamil Stoch. 

Kamil Stoch z Oslo wyjeżdża z pewnością z mieszanymi uczuciami. Od piątku wygrywał wszystkie serie, łącznie z treningami. Na półmetku niedzielnej rywalizacji indywidualnej znajdował się na prowadzeniu. Po kapitalnym skoku na odległość 138 metrów, miał  5,4 punktu przewagi nad drugim Stefanem Kraftem. Wydawało się, że z obecną dyspozycją naszego reprezentanta, kwestia zwycięstwa jest już przesądzona. Nie pozwoliły na to jednak warunki, które w finałowej części rywalizacji rozdawały karty. Jak ocenił Adam Małysz, skok Kamila był bardzo dobry. W wywiadzie po zawodach Stoch stwierdził, że wszystko było dobrze do 30 metra lotu. W dalszej części aura nie była łaskawa dla trzykrotnego Mistrza Olimpijskiego. O sporym pechu może mówić również Dawid Kubacki, który skakał przy najgorszych warunkach. Ostatecznie Stoch zajął szóste miejsce, a Kubacki był dwudziesty szósty. Punktowali jeszcze Piotr Żyła (19 miejsce) i Jakub Wolny (22 miejsce).

Kamil Stoch utrzymał prowadzenie w klasyfikacji generalnej Raw Air. Polak ma 6,5 punktu przewagi nad Robertem Johanssonem. Trzecie miejsce ze stratą 20,2 punktu do lidera zajmuje Johan Andre Forfang. Dawid Kubacki jest dziewiąty. Stoch w dalszym ciągu jest również liderem Pucharu Świata.

Skoczkowie nie mają ani chwili czasu na odpoczynek. Po zakończeniu rywalizacji w Oslo, udali się w podróż autokarem do Lillehammer. Już w poniedziałek odbędzie się dalsza część zmagań. Na początek zawodnicy powalczą w prologu, dzień pózniej odbędzie się konkurs indywidualny.

pasek2

PONIEDZIAŁEK – 12 MARCA 2018

17:15 Puchar Świata, Lillehammer, Norwegia: KWALIFIKACJE na żywo
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla

WTOREK – 13 MARCA 2018

16:45 Puchar Świata, Lillehammer, Norwegia: STUDIO na żywo


16:45 
Puchar Świata, Lillehammer, Norwegia: WSTĘP DO ZAWODÓW na żywo
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla

17:00 
Puchar Świata, Lillehammer, Norwegia: KONKURS INDYWIDUALNY na żywo
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla
pasek2

About Michał Winiarczyk