Raw Air w Trondheim na antenach TVP 1 i Eurosportu 1

Przed nami druga część morderczego turnieju Raw Air. Po zawodach w Oslo i Lillehammer skoczkowie przenieśli się już do Trondheim, gdzie odbędzie się rywalizacja indywidualna.  Dominacja Kamila Stocha trwa nadal. Polak w zdecydowany sposób odniósł zwycięstwo w Lillehammer. Był to […]

Przed nami druga część morderczego turnieju Raw Air. Po zawodach w Oslo i Lillehammer skoczkowie przenieśli się już do Trondheim, gdzie odbędzie się rywalizacja indywidualna. 

Dominacja Kamila Stocha trwa nadal. Polak w zdecydowany sposób odniósł zwycięstwo w Lillehammer. Był to jego 28. triumf w karierze. Tym samym zrównał się w liczbie wygranych z Martinem Schmittem. Zmagania w Lillehammer przejdą do historii również z innego powodu. Po pierwszej serii skoków na trzech czołowych lokatach plasowało się trzech reprezentantów Polski. Za Stochem byli Dawid Kubacki i Stefan Hula. Ostatecznie tylko ten ostatni nie utrzymał swojej pozycji i spadł na dziewiąte miejsce.  Przypomnijmy, że Lillehammer było szczęśliwe dla Polaków również w zeszłym sezonie. W konkursie rozegranym w Grudniu najlepszy okazał się Kamil Stoch, a drugie miejsce zajął Maciej Kot, dla którego było to pierwsze podium w karierze.

Po rozegranym prologu w Trondheim, który oczywiście padł łupem Kamila Stocha, nasz reprezentant ma już 70,2 punktu przewagi nad drugim Robertem Johanssonem. Trzecie miejsce ze stratą 90,3 punktu do lidera zajmuje Andreas Stjernen. Norweg w prologu uplasował się tuż za Stochem. Drugim najwyżej klasyfikowanym Polakiem jest Dawid Kubacki, zajmujący szóste miejsce.

Czwartkowy konkurs w Trondheim będzie ostatnim w tym sezonie rozegranym na skoczni dużej. Później zostaną już tylko zmagania na skoczniach mamucich. Turniej Raw Air zakończy się w Vikersund rywalizacją drużynową i indywidualną. Ostatnim aktem sezonu 2017/2018 będą konkursy w Planicy.

Przy okazji rywalizacji w Trondheim, warto przypomnieć niesamowity skok Adama Małysza. Polak na starej skoczni, przy niekorzystnych warunkach uzyskał 138,5 metra.

pasek2

CZWARTEK – 15 MARCA 2018

16:45 Puchar Świata, Trondheim, Norwegia: STUDIO na żywo


16:45 
Puchar Świata, Trondheim, Norwegia: WSTĘP DO ZAWODÓW na żywo
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla

17:00 
Puchar Świata, Trondheim, Norwegia: KONKURS INDYWIDUALNY na żywo
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla
pasek2

About Michał Winiarczyk