Reistadløpet na antenie TVP Sport

Przed nami przedostatni start zaliczany do klasyfikacji generalnej cyklu Visma Ski Classics. Zawodniczki i zawodnicy wezmą udział w biegu Reistadløpet, rozgrywanym w Norwegii. Transmisja na antenie TVP Sport.  W rozgrywanym 17 marca biegu Birkebeinerrennet triumfowała Justyna Kowalczyk. Polka okazała się bezkonkurencyjna w […]

Przed nami przedostatni start zaliczany do klasyfikacji generalnej cyklu Visma Ski Classics. Zawodniczki i zawodnicy wezmą udział w biegu Reistadløpet, rozgrywanym w Norwegii. Transmisja na antenie TVP Sport. 

W rozgrywanym 17 marca biegu Birkebeinerrennet triumfowała Justyna Kowalczyk. Polka okazała się bezkonkurencyjna w osiemdziesiątej edycji 54-kilometrowego maratonu. Było to drugie z rzędu zwycięstwo naszej reprezentantki w tej imprezie. Zawodniczka z Kasiny Wielkiej uzyskała czas 3:06.10,7 i o prawie trzy minuty wyprzedziła drugą na mecie  Czeszkę Katerinę Smutną. Skład podium uzupełniła Norweżka, Astrid Oeyre Slind.

W rywalizacji mężczyzn najlepszy okazał się reprezentant gospodarzy Andreas Nygaard, który dystans biegu pokonał w 2:33.13,6. Tuż za nim uplasowali się jego rodacy – Tord Asle Gjerdalen i  Anders Aukland.

Niedawno Justyna Kowalczyk zapowiedziała, że nie pojawi się już na starcie Pucharu Świata. Będzie jednak brała udział w maratonach. Polkę na trasie zobaczymy w najbliższa sobotę. Strome i długie podbiegi nie powinny być straszne dla Polki, która w ubiegłym roku triumfowała w Reistadløpetwyprzedzając prawie o minutę Japonkę Masako Ishidę. Transmisja z Norwegii od 8:40 w TVP Sport i na sport.tvp.pl.

pasek2

SOBOTA – 7 KWIETNIA 2018

08:40 Ski Classics – Reistadtlopet, Bardu, Norwegia: 50 KM ST. KLASYCZNYM na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl
pasek2

About Michał Winiarczyk