Rekord Mundialu, rekord Internetu

Półfinałowe spotkanie mistrzostw świata Brazylia – Niemcy spotkało się z ogromnym zainteresowaniem widzów telewizji publicznej. Rozegrany we wtorek mecz obejrzało prawie 6,8 mln osób w TVP 2 i TVP Sport, co jest najlepszym wynikiem Mundialu 2014. Rekord padł też w […]

Półfinałowe spotkanie mistrzostw świata Brazylia – Niemcy spotkało się z ogromnym zainteresowaniem widzów telewizji publicznej. Rozegrany we wtorek mecz obejrzało prawie 6,8 mln osób w TVP 2 i TVP Sport, co jest najlepszym wynikiem Mundialu 2014. Rekord padł też w polskim Internecie – spotkanie na sport.tvp.pl miało blisko 340 tys. odsłon!

Rekord Mundialu, rekord Internetu

Spotkanie Brazylia – Niemcy w TVP 2 śledził co drugi Polak, który miał wtedy włączony telewizor! Udziały ukształtowały się bowiem na poziomie 50,4 proc. Średnia widownia wyniosła 6,394 mln widzów (grupa 4+), a w szczytowym momencie (34. minuta meczu) – nawet 7,374 mln! Dwójka była zdecydowanym liderem nie tylko w trakcie meczu, lecz także w całym dniu, notując 15,1 proc. udziału w rynku telewizyjnym.

Równoległa transmisja w TVP Sport przyciągnęła aż 387 tys. widzów, co także jest rekordem Mundialu dla sportowego kanału TVP. W szczytowym momencie (ok. 63. minuty) spotkanie oglądało nawet 525 tys. Udziały wyniosły 3,04 proc.

Rekord padł w polskim Internecie. Transmisja on-line odnotowała blisko 340 tys. odsłon wideo, przy 150 tys. unikalnych użytkowników oglądających ją na portalu sport.tvp.pl oraz w aplikacji TVP Stream. Jeszcze nigdy żadna transmisja w nowych mediach nie zgromadziła w jednym czasie tak dużej liczby jednoczesnych widzów oglądających ją na komputerach, tabletach czy smartfonach.

Dotychczas rekordowymi transmisjami w Internecie były również inne wydarzenia sportowe emitowane przez TVP: finał EURO 2012 – 270 tys. odsłon wideo oraz mecz reprezentacji siatkarzy z Bułgarią podczas igrzysk olimpijskich w Londynie – 246 tys. (źródło Gemius Stream).

Telewizja Polska udostępnia na swoim portalu transmisje wszystkich meczów Mundialu – w tym w wersji rozszerzonej obejmującej kulisy meczu, a także skróty, gole oraz materiały reporterskie z Brazylii. Są one dostępne zarówno w dedykowanym serwisie mundialowym na sport.tvp.pl oraz w aplikacji TVP Stream. W czerwcu i pierwszym tygodniu lipca materiały sportowe TVP obejrzano na tych platformach ponad 13 mln razy.

źródło: informacja prasowa TVP

About Zygmunt Wiśniewski