Revierderby w 26. kolejce Bundesligi na antenie Eurosportu 2

Bundesliga wraca z wielkim przytupem po przerwie na mecze reprezentacyjne. W najbliższy weekend zobaczymy największe derby w Niemczech, czyli Derby Zagłębia Ruhry. Emocji nie zabraknie także  w innych spotkaniach 26. kolejki Bundesligi. Starcie czwartej z piątą drużyną tabeli rozgrzeje kibiców […]

Starcie czwartej z piątą drużyną tabeli rozgrzeje kibiców ligi niemieckiej już w piątkowy wieczór. W roli gospodarza wystąpi stołeczna Hertha BSC, która ma najlepszy bilans meczów u siebie spośród wszystkich klubów Bundesligi. Co ciekawe, fakt ten wcale nie stawia podopiecznych Pala Dardaia w foli faworyta, gdyż zespół węgierskiego szkoleniowca nawiedziła plaga kontuzji.

Sobota to święto dla każdego sympatyka piłki nożnej zza naszej zachodniej granicy. Na Veltins-Arena w Gelsenkirchen miejscowe FC Schalke 04 zmierzy się z Borussią Dortmund. Jak powszechnie wiadomo kibice obu drużyn nie przepadają za sobą, natomiast piłkarze wiedzą że zwycięstwo w tym spotkaniu ma podwójną wartość.

W spotkaniu z Borussią Moenchengladbach czarną serię spróbują przerwać piłkarze Eintrachtu Frankfurt. „Orły” w ostatnich dwóch miesiącach nie wygrały żadnego meczu w lidze, przez co wypadły z kręgu zespołów walczących o miejsca premiowane grą w europejskich pucharach. Także Borussia nie prezentuje ostatnio dobrej dyspozycji, czego skutkiem były porażki z HSV (1:2) i Bayernem (0:1).

W niedzielę odbędzie się pojedynek w dolnych rejonach ligowej tabeli. Przedostatnie FC Ingolstadt 04 podejmować będzie FSV Mainz 05. Dla ubiegłorocznego beniaminka obecny sezon jest bardzo ciężką próbą. Jak dotychczas zdołali wygrać ledwie dwa mecze na własnym terenie, dlatego nadchodzące spotkanie może być dobrą okazją do podreperowania dorobku punktowego.

Zwieńczeniem serii gier będzie starcie Bayeru Leverkusen z Vfl Wolfsburg. Oba kluby mocno zawodzą swoich kibiców, a popularne „Wilki” znajdują się tuz nad strefa spadkową. Niewiele lepiej sytuacja wygląda w przypadku „Aptekarzy”, którzy mają na swoim koncie dwa punkty więcej. Duże szanse na występ ma Kuba Błaszczykowski, który ma większe uznanie w oczach nowego trenera.

Eurosport Player

18:25 Bundesliga – 26. kolejka: EINTRACHT FRANKFURT – BORUSSIA M’GLADBACH na żywo