Rewanże 2. rundy eliminacji Ligi Europy w Polsat Sport HD i Polsat Sport Extra HD.

W czwartek zostaną rozegrane rewanżowe spotkania 2. rundy eliminacji Ligi Europy, w których swoje mecze rozegrają Lech Poznań, Górnik Zabrze i Jagiellonia Białystok. W najlepszej sytuacji są białostocczanie, którzy jako jedyni wygrali swój mecz. Z polskich drużyn grających w eliminacjach […]

W czwartek zostaną rozegrane rewanżowe spotkania 2. rundy eliminacji Ligi Europy, w których swoje mecze rozegrają Lech Poznań, Górnik Zabrze i Jagiellonia Białystok. W najlepszej sytuacji są białostocczanie, którzy jako jedyni wygrali swój mecz.

Z polskich drużyn grających w eliminacjach europejskich pucharów w tym roku jak na razie najbardziej znanego i chyba również najbardziej wymagającego rywala ma Jagiellonia Białystok, czyli portugalskie Rio Ave. Białostocczanie w pierwszym meczu u siebie w ciężkich warunkach pogodowych wygrali 1:0 po bramce Mateusza Machaja. Rewanż w Portugalii na pewno będzie niezwykle trudny, ale Jaga pokazała, że jest w stanie stawić czoło znacznie bardziej renomowanemu przeciwnikowi. Na razie nie wiadomo, czy któraś polska stacja pokaże to spotkanie. Pierwszy pojedynek pomiędzy tymi zespołami pokazywał Polsat Sport Extra HD.

Nieco gorzej w pierwszym meczu zaprezentował się Lech Poznań. „Kolejorz” w meczu wyjazdowym z białoruskim Szachtarem Soligorsk zaledwie zremisował 1:1, a bramkę wyrównującą dla poznaniaków zdobył w samej końcówce spotkania nowo sprowadzony Portugalczyk Joao Amaral. Lech jest zdecydowanym faworytem rewanżu, aczkolwiek w poprzedniej rundzie napsuł dużo krwi swoim kibicom, kiedy to w Armenii roztrwonił dwubramkową przewagę. Pojedynek Lecha z Szachtarem będzie można zobaczyć na antenach Polsat Sport HD i Super Polsat.

Najgorzej w pierwszych meczach 2. rundy eliminacji zaprezentował się wracający po wielu latach do pucharów Górnik Zabrze. Zespół ze Śląska uległ słowackiemu AS Trencin 0:1, mimo że miał w tym pojedynku naprawdę dużą przewagę. Po odejściu Rafała Kurzawy i Damiana Kądziora widać, że zabrzanie mają dużo większą trudność w stwarzaniu sobie bramkowych okazji. Pojedynek Górnika z Trencinem pokaże stacja Polsat Sport HD.

CZWARTEK – 2 SIERPNIA 2018

17:25 Liga Europy UEFA – 2. runda eliminacji: AS TRENCIN – GÓRNIK ZABRZE na żywo
Polsat Sport HDIpla


20:00 Liga Europy UEFA – 2. runda eliminacji: STUDIO na żywo
Polsat Sport HDIpla

20:40 Liga Europy UEFA – 2. runda eliminacji: LECH POZNAŃ – SHAHTER SOLIGORSK na żywo
Polsat Sport HDIpla

22:40 Liga Europy UEFA – 2. runda eliminacji: STUDIO na żywo
Polsat Sport HDIpla

About Bartosz Głąb

Dziennikarz GOL24.pl zajmujący się piłkarską Ekstraklasą i 1. ligą, oraz współpracujący z TakSięGra.pl