Rewanżowe mecze półfinałowe baraży o awans do La Ligi Santander

Trzy dni temu zostały rozegrane pierwsze mecze półfinałowe baraży o awans do La Ligi Santander. Dzisiaj czekają nas spotkania rewanżowe. O 19:00 rozpocznie się pojedynek Almerii z Gironą. W czwartkowy wieczór górą była ekipa z Katalonii, która zwyciężyła 1-0 po […]

Trzy dni temu zostały rozegrane pierwsze mecze półfinałowe baraży o awans do La Ligi Santander. Dzisiaj czekają nas spotkania rewanżowe.

O 19:00 rozpocznie się pojedynek Almerii z Gironą. W czwartkowy wieczór górą była ekipa z Katalonii, która zwyciężyła 1-0 po golu Christiana Stuaniego. Podopieczni Juana Carlosa Unzue sprawiali lepsze wrażenie przez całe 90. minut i zasłużyli na tę skromną wygraną. Trzeba jednak pamiętać, że jednobramkowa zaliczka nie daje dużej przewagi gościom, więc możemy spodziewać się jeszcze wielu emocji w tym dwumeczu. Jeśli zespół prowadzony przez Gutiego spisze się dzisiaj lepiej, na pewno ich nie zabraknie.

O 22:00 na boisko wybiegną piłkarze Realu Saragossa i Elche. Czwartkowa potyczka obu drużyn zakończyła się bezbramkowym remisem. Ówcześni gospodarze od 30. minuty występowali w osłabieniu, bowiem czerwoną kartką ukarany został Jonathas. Ekipa Victora Fernandeza miała dużo czasu, żeby wykorzystać przewagę liczebną, ale mimo dominacji nie udało jej się zdobyć bramki. Przed rewanżem bardzo trudno wskazać faworyta. Występ na własnym boisku przemawia na korzyść klubu z Saragossy, ale 0-0 przywiezione z wyjazdu to niezwykle niebezpieczny wynik przed drugim meczem.