Rewanżowe starcia 1/4 Ligi Mistrzów UEFA na żywo w nc+ oraz TVP

Pozornie w większości par 1/4 finału piłkarskiej Ligi Mistrzów wszystko wydaje się być już jasne. Spotkania w pierwszym tygodniu rywalizacji w tej fazie rozgrywek były absolutnie jednostronne, jednakże nie bez powodu w tych elitarnych rozgrywkach na placu boju pozostało osiem […]

Pozornie w większości par 1/4 finału piłkarskiej Ligi Mistrzów wszystko wydaje się być już jasne. Spotkania w pierwszym tygodniu rywalizacji w tej fazie rozgrywek były absolutnie jednostronne, jednakże nie bez powodu w tych elitarnych rozgrywkach na placu boju pozostało osiem najlepszych drużyn w Europie aby ktokolwiek poddał się bez walki. Tradycyjnie już wszystkie spotkania pokażą kanały platformy nc+, a środowy hit także TVP1.

W jednym z wtorkowych spotkań rewanżowych na Etihad Stadium zmierzą się ze sobą Manchester City i FC Liverpool. W pierwszym pojedynku obydwu tych ekip, rozgrywanym na Anfield padł wynik 3:0 dla The Reds. Pierwszego gola po kontrze i małym zamieszaniu w polu karnym w 12 minucie gry zdobył Mohamed Salah. Następna bramka padła zaledwie dziewięć minut późnej kiedy to fenomenalnym strzałem sponad dwudziestu metrów popisał się Oxlade-Chamberlain. Ostatni gol padł w 31 minucie pojedynku, a jego autorem po strzale głową był Sadio Mané. Liverpool przeważał przez całe spotkanie, a wynik ten można uznać za jak najbardziej zasłużony. W 32. kolejce Premier League odbywającej się pomiędzy pierwszym meczem, a starciem rewanżowym Obywatele, którzy mogli już przypieczętować mistrzostwo kraju także zawiedli przegrywając u siebie ze swoimi największymi rywalami Manchesterem United 2:3, odnosząc tym samym dopiero drugą porażkę w lidze. Liverpool zaś także mierzył się ze swoim wielkim rywalem zza miedzy i również nie był w stanie zdobyć pełnej puli punktów remisując 0:0 z Evertonem. Czy The Reds postawią kropkę nad i, a tym samym zapewnią sobie miejsce w najlepszej czwórce Ligi Mistrzów?

W drugim wtorkowym pojedynku rewanżowym w stolicy Włoch zmierzą się AS Roma oraz FC Barcelona. Starcie na Camp Nou zakończyło się zwycięstwem Dumy Katalonii 4:1. Specjalnością przyjezdnych z Rzymu w tym spotkaniu były bramki samobójcze, pierwszy taki gol padł w 38 minucie, kiedy to po wbiciu piłki w pole karne przez Andresa Iniestę niefortunną interwencją popisał się Daniele De Rossi, druga bramka samobójcza to 55 minuta i piłka lecąca rykoszetem, która jako ostatnia odbiła się od Kostasa Manolasa. Na listę strzelców w ekipie Barcelony wpisywali się ponadto Gerard Pique i niezawodny Luis Suarez. Jedynego gola dla Romy zdobył zaś bośniacki snajper Edin Dzeko. W minionej kolejce hiszpańskiej LaLiga natomiast Barcelona zdobyła komplet punktów w meczu z Leganes (3:1), a Roma w ramach Serie A przegrała u siebie z Fiorentiną 0:2. Czy w starciu na własnym stadionie Rzymianie będą w stanie odrobić straty w Katalonii?

W środowym spotkaniu w Madrycie formalności będą próbowali dopełnić gracze Realu, którzy zmierzą się z Juventusem Turyn. Pierwszy mecz w Piemoncie zakończył się zwycięstwem przyjezdnych aż 0:3! Pierwszego gola na samym początku meczu, bo już w trzeciej minucie po podaniu Isco ustrzelił wówczas Cristiano Ronaldo, drugi gol to także dzieło Portugalczyka, który po dograniu Daniela Carvajala strzelił bramkę z przewrotki z około 11 metrów. Osiem minut później Starą Damę dobił Marcelo ustanawiają końcowy wynika na 0:3. W minionej kolejce ligowej Real zremisował z derbach z Atletico 1:1, Juventus zaś ograł ostatnie w tabeli Benevento 2:4. Czy gracze z Turynu będą w stanie odrobić straty, a może to CR7 ustrzeli piętnastą i kolejną bramkę w tym sezonie Ligi Mistrzów?

W ostatnim meczu ćwierćfinałowym zmierzą się Bayern Monachium i Sevilla FC. Jeżeli, w którymś spotkaniu można spodziewać się choć cienia nadziei na niespodziankę to właśni w pojedynku Bawarczyków z Andaluzyjczykami. Pierwszy mecz zakończył się zwycięstwem piłkarzy Juppa Heynckesa 1:2. Pierwszy gol w tym spotkaniu padł na korzyść gospodarzy, kiedy w 31 minucie gry dośrodkowanie w pole karne wykorzystał Pablo Sarabia. Późniejsze bramki padały już tylko na korzyść Bayernu, lecz na listę strzelców wpisał się także Jesus Navas, który posłał piłkę do własnej bramki. Ostatniego gola, ustanawiającego wynik spotkania strzałem głową zdobył Thiago Alcantara. Sevilla w ostatniej kolejce ligowej rozgromiona została przez Celtę Vigo aż 4:0, Bayern zaś w Augsburgu zdobył trzy cenne punkty, które pozwoliły przypieczętować mistrzostwo kraju. Czy Sevilla podobnie jak w spotkaniu w Manchesterem w rewanżu wzniesie się na wyżyny możliwości?