RK Vardar – HC Nexe hitem tygodnia z Ligą SEHA w Sportklub

Starcie vice-lidera z trzecią drużyną stawki oraz rywalizacja PPD Zagrzeb z zawsze nie obliczalną drużyną z Białorusi. To najciekawsze spotkania w środku tygodnia z piłką ręczną w Sportklub.  Jeszcze nie dawno takiej sytuacji w Gazpom SEHA League nikt się nie […]

Starcie vice-lidera z trzecią drużyną stawki oraz rywalizacja PPD Zagrzeb z zawsze nie obliczalną drużyną z Białorusi. To najciekawsze spotkania w środku tygodnia z piłką ręczną w Sportklub. 

Jeszcze nie dawno takiej sytuacji w Gazpom SEHA League nikt się nie spodziewał. Wydawało się, że RK Vardar pewnie zmierza się po końcowy tryumf w całej lidze. Jednak porażki z PPD Zagrzeb oraz z Mieszkow Brześć, strąciła ich na 3 miejsce w tabeli. Właśnie ta ostatnia porażka 35:20 była najbardziej bolesna. Teraz podopiecznych Roberto García Parrondo czeka kolejny ważny sprawdzian. Ich najbliższym rywalem będzie groźny HC Nexe. Drużyna z Chorwacji na tą chwilę zajmuje drugie miejsce w tabeli z dorobkiem 18 punktów. I gdyby nie przypadkowa porażka z HC Presov to byliby jedyną niepokonaną drużyną w całej lidze. Jednak od tamtego spotkania minęło trochę czasu i teraz HC Nexe grają jak z nut. W ostatniej kolejce pokonali Vojvodinę 29:23. Ciekawie zapowiada się także starcie obecnego lidera, czyli PPD Zagrzeb. Mistrz Chorwacji po słabym początku, teraz notuję serię 6 spotkań bez porażki. I pewnie przewodzi całej stawce. Swoją wysoką formę, będą chcieli podtrzymać w spotkaniu z Mieszkow Brześć. Ekipa z Białorusi, po  sensacyjnym pokonaniu w ostatniej kolejce RK Vardar, będzie chciała iść za ciosem i sprawić kolejną niespodziankę. Z innych spotkań transmitowanych zobaczymy starcie Metalurgu Skopje z Steaua Bukareszt, Zeleznicara z Tatranem Presov oraz RZ Izvidać z Vojvodiną Nowy Sad.

Jedynym transmitowanym spotkaniem DKB Handball Bundesligi będzie starcie największej sensacji tego sezonu, czyli SC Magdeburg. Ekipa z Piotrem Chrapkowskim w składzie, w ostatniej kolejce po prawdziwej wojnie na parkiecie uległa SG Flensburg Handewitt. Teraz czeka ich spotkanie z ligowym średniakiem. TBV 1898 Stuttgart po dwóch wygranych z rzędu, obecnie plasuje się na 10 miejscu a w ostatniej kolejce pokonało w Berlinie tamtejsze Fuchse.

WTOREK – 6 LISTOPADA 2018

19:00 Gazpom SEHA League – 8. kolejka: HC PPD ZAGRZEB – HC MIESZKOW BRZEŚĆ na żywo

Komentarz: Kacper Merk

20:45 
Gazpom SEHA League – 8. kolejka: HC VARDAR – HC NEXE na żywo

Komentarz: Kacper Merk

ŚRODA – 7 LISTOPADA 2018

17:15 Gazpom SEHA League – 8. kolejka: HC METALURG AD SKOPJE – HC CSA STEAUA BUKARESZT na żywo


19:00 Gazpom SEHA League – 8. kolejka: HC ZELEZNICAR 1949 – TATRAN PRESOV na żywo

CZWARTEK – 8 LISTOPADA 2018

17:00 Gazpom SEHA League – 8. kolejka: RK IZVIDAC – HC VOJVODINA NOWY SAD na żywo


19:00 DKB Handball Bundesliga – 12. kolejka: TVB 1898 STUTTGART – SC MAGDEBURG na żywo

About Adam Zakrzewski

https://twitter.com/AddidasAdam