Rozpoczynamy play-offy w Lidze Siatkówki Kobiet. Pierwsze mecze w Polsacie Sport Extra i Polsacie Sport News

Za nami 22 kolejki fazy zasadniczej Ligi Siatkówki Kobiet. Teraz czas na zmagania w fazie play-off. Na początek mecze barażowe o udział w półfinale. W piątek i niedzielę pierwsze spotkania tej fazy w Polsacie Sport News i Polsacie Sport Extra. […]

Za nami 22 kolejki fazy zasadniczej Ligi Siatkówki Kobiet. Teraz czas na zmagania w fazie play-off. Na początek mecze barażowe o udział w półfinale. W piątek i niedzielę pierwsze spotkania tej fazy w Polsacie Sport News i Polsacie Sport Extra.

Siatkarkom Grot Budowlani Łódź nie udało się wskoczyć na 3. pozycję mimo wygranej w ostatniej kolejce z Energą MKS Kalisz. Zespół, który był bardzo blisko awansu do fazy pucharowej Ligi Mistrzyń, w I rundzie play-off LSK będzie musiał zmierzyć się z Bankiem Pocztowym Pałac Bydgoszcz. Zawodniczki Piotra Mateli zajęły 5. miejsce ze stratą zaledwie 4 punktów do Łodzianek, co można uznać za niespodzianka. Także dlatego, że Budowlani mają na swoim koncie o trzy zwycięstwa więcej. Jednak podopieczne Błażeja Krzyształowicza aż 7-krotnie wygrywały po tie-breaku, co dość znacznie pomniejszyło ich dorobek punktowy i nie pozwoliło wyprzedzić rywalek zza miedzy. Dla Pałacu miejsce w play-off to duży sukces, którego nie udało się osiągnąć od sześciu lat. Bydgoszczanki w ostatnich sezonach były jednymi ze słabszych drużyn w rozgrywkach i stałymi bywalczyniami dołu tabeli.

Wyniki bezpośrednich starć w sezonie 2018/2019: 3:1 dla Pałacu i 3:0 dla Budowlanych.

Drugą parę tworzą ŁKS Commercecon ŁodźBKS Profi Credit Bielsko-Biała. Wydaje się, że w tej parze jest zdecydowanie wyraźniejszy faworyt i są nimi podopieczne Michała Maska. ŁKS miał swoje dużo słabsze mecze, ale na przestrzeni całego sezonu grał na tyle równo, aby znaleźć się za plecami Chemika Police, którego zresztą pokonał w ostatniej kolejce fazy zasadniczej, oraz Developresu Skyres Rzeszów. Z kolei Bielszczanki zakończył I fazę na 6. lokacie z bezpieczną, 10-punktową przewagą nad E.Leclerc Radomką Radom, ale też pokaźną, 7-punktową stratą do Pałacu Bydgoszcz. Po pierwszej rundzie fazy zasadniczej raczej BKS nie był w gronie faworytów do awansu, ale zdecydowanie lepsza dyspozycja w rewanżach dała im znaczny awans i poprawę dorobku punktowego.

Wyniki bezpośrednich starć w sezonie 2018/2019: 3:0 dla ŁKS-u i 3:0 dla BKS-u Profi Credit.

PIĄTEK – 22 MARCA 2019

17:30 Liga Siatkówki Kobiet – faza play-off: GROT BUDOWLANI ŁÓDŹ – BANK POCZTOWY PAŁAC BYDGOSZCZ na żywo
Ipla

NIEDZIELA – 24 MARCA 2019

17:30 Liga Siatkówki Kobiet – faza play-off: ŁKS COMMERCECON ŁÓDŹ – BKS PROFI CREDIT BIELSKO-BIAŁA na żywo
Ipla

About Dawid Borucki

https://twitter.com/d_boruc, redaktor TakSięGra, sędzia WZPR, student politologii i dziennikarstwa (UAM Poznań)