Rusza 13. edycja Tour de Ski. Transmisje na antenach Eurosportu i TVP Sport

Już w sobotę we włoskim Dobbiaco rozpocznie się trzynasta edycja Tour de Ski. Na starcie zabraknie wielu sportowców, w tym liderki Pucharu Świata pań Therese Johaug.  Tour de Ski to najbardziej wyczerpująca impreza w świecie biegów narciarskich. Nic więc dziwnego, […]

Już w sobotę we włoskim Dobbiaco rozpocznie się trzynasta edycja Tour de Ski. Na starcie zabraknie wielu sportowców, w tym liderki Pucharu Świata pań Therese Johaug. 

Tour de Ski to najbardziej wyczerpująca impreza w świecie biegów narciarskich. Nic więc dziwnego, że z roku na rok coraz więcej zawodników postanawia zrezygnować ze startu w tym cyklu. Dla wielu ważniejsze są Mistrzostwa Świata, które pod koniec lutego odbędą się w austriackim Seefeld. W ubiegłym roku wydarzeniem docelowym były Igrzyska Olimpijskie w Pjongczang, co również było przyczyną wielu absencji w Tour de Ski.

Na starcie nie zobaczymy m.in. dobrze spisujących się w tym sezonie Szwedek. Charlotte Kalla, Ebba Andersson i Hanna Falk jeszcze w listopadzie poinformowały, że zabraknie ich w imprezie odbywającej się na przełomie grudnia i stycznia. Taką samą decyzję podjęła obecna liderka Pucharu Świata, Norweżka Therese Johaug, która w tym sezonie wygrała wszystkie biegi na dystansach. Ma ona już w swoim dorobku  triumf w Tour de Ski i w tym roku nie zdecydowała się na tak wyczerpujący start.

Najlepsza polska biegaczka Justyna Kowalczyk czterokrotnie odnosiła zwycięstwo w Tour de Ski. Polka była bezkonkurencyjna w latach 2010-2013. Po dwa zwycięstwa mają Therese Johaug i Heidi Weng. Jedną wygraną na swoim koncie ma Marit Bjoergen.

Dużo większe zainteresowanie możemy zaobserwować w rywalizacji mężczyzn. Na starcie zobaczymy specjalistę od biegów sprinterskich, Johannesa Hoesflota Klaebo. Będzie mu jednak ciężko dotrwać do końca cyklu, który tradycyjnie zwieńczony zostanie  wspinaczką pod Alpe Cermis.

W rywalizacji, która potrwa od 29 grudnia do 6 stycznia zobaczymy również reprezentantów Polski. Wśród panów zaprezentują się Maciej Staręga, Mateusz Haratyk, Dominik Bury oraz Kamil Bury. Wezmą oni jednak udział wyłącznie w zmaganiach sprinterskich. We wszystkich biegach wystąpi Urszula Łętocha.

SOBOTA – 29 GRUDNIA 2018

14:25 Puchar Świata – Tour de Ski, Toblach, Włochy: SPRINT KOBIET I MĘŻCZYZN ST. DOWOLNYM na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.plEurosport 1 HDIpla
Komentarz w TVP Sport: Jarosław Idzi – Piotr Meissner

NIEDZIELA – 30 GRUDNIA 2018

12:30 Puchar Świata – Tour de Ski, Toblach, Włochy: 10 KM KOBIET ST. DOWOLNYM na żywo
*(od 12:40 w TVP Sport HD)
TVP Sport HDsport.tvp.plEurosport 1 HDIpla

14:30 
Puchar Świata – Tour de Ski, Toblach, Włochy: 15 KM MĘŻCZYZN ST. DOWOLNYMna żywo
Eurosport 1 HDIpla

About Michał Winiarczyk