San Antonio Spurs w Los Angeles i Kings z Hornets weekendowymi meczami w Canal+ Sport

Po przerwie spowodowanej weekendem gwiazd, NBA wraca do poważnej rywalizacji. Canal+ Sport przeprowadzi w ten weekend 3 transmisje, a w dwóch z nich będziemy mieli okazję oglądąć San Antonio Spurs spędzających weekend w Staples Center. W sobotę o 4 czeka […]

W sobotę o 4 czeka nas spotkanie drugiej i czwartej drużyny Konferencji Zachodniej. Doc Rivers będzię mógł już skorzystać z powracającego po kontuzji Chrisa Paula, który wydawało się, że będzie pauzował znacznie dłużej. Rozgrywający w dotychczasowych dwóch meczach w tym sezonie przeciwko Ostrogom był kluczową postacią swojego zespołu i tym razem, także będzię chciał pomóc w odniesieniu 3 zwycięstwa. Drugi sobotni mecz pomiędzy Sacramento Kings a Charlotte Hornets to spotkanie drużyn nadal marzących o fazie Playoffs, ale osłabionych kontuzjami kluczowych graczy – Gaya i Zellera.W niedzielę o 21:30 San Antonio ponownie zagrają w Staples Center, tym razem z Lakersami. Jeziorowcy z apetytem patrzą w przyszłość, a to za sprawą zmian w zarządzie. Nowym prezesem odpowiedzialnym za decyzje sportowe został legandarny Magic Johnson i już zaczął działać. Oddał do Rockets najlepszego zawodnika Lakers w tym sezonie – Lou Williamsa w zamian za Brewera i wybór w pierwszej rundzie draftu. Johnson dał do zrozumienia, że zespół budowany jest z myślą o przyszłości i będzie stawiał na młodych graczy, którzy przywrócą Lakers na czołowe miejsca w lidze. Faworytem tego spotkania są goście, którzy juz dwa razy w tym sezonie okazalywali się lepsi od drużyny z Los Angeles.