Sferis Knockout Promotions debiutuje w TVP, noc z boksem i MMA w Polsacie

Już w sobotę wieczorem na antenach TVP 1 i TVP Sport zadebiutuje grupa Sferis Knockout Promotions. Jej właściciel Andrzej Wasilewski postanowił uświetnić to wydarzenie, wystawieniem byłego mistrza świata, Krzysztofa Głowackiego.  GALA W WAŁCZU Przeciwnikiem popularnego „Główki” będzie ceniony niegdyś Kolumbijczyk […]

Już w sobotę wieczorem na antenach TVP 1 i TVP Sport zadebiutuje grupa Sferis Knockout Promotions. Jej właściciel Andrzej Wasilewski postanowił uświetnić to wydarzenie, wystawieniem byłego mistrza świata, Krzysztofa Głowackiego. 

GALA W WAŁCZU
Przeciwnikiem popularnego „Główki” będzie ceniony niegdyś Kolumbijczyk Santander Silgado. Przyjezdny z Ameryki Południowej nie ma ostatnio dobrej passy, wszystkie swoje walki przegrywa przed czasem. Szczególnie bolesny był nokaut z rąk Dimitrija Kudriaszowa, kiedy to Silgado stracił przytomność i długo nie mógł odzyskać przytomności. Dla Głowackiego walka z Silgado nie powinna być zbyt dużym wyzwaniem. Atakujący Krzysztof prawdopodobnie łatwo rozbije swojego przeciwnika.

Pozostałe walki w Wałczu raczej nie porywają. Zaprezentuje się kilku ciekawych młodych zawodników, ale ich przeciwnicy chyba nawet nie będą walczyć o zwycięstwo.

Karta walk gali w Wałczu
Krzysztof Głowacki – Santander Silgado
Paweł Stępień – Michał Ludwiczak
Marek Matyja – Giorgi Beroszwili
Fedor Czerkaszyn – Daniel Urbański
Przemysław Runowski – Siarhiej Huliakiewicz
Konrad Dąbrowski – Tomasz Gołuch
Timur Kuzachmedow – Krzysztof Rogowski
Maksim Hardzeika – Daniel Przewieślik

GALA W NOWYM JORKU
Głównym wydarzeniem eventu w Nowym Jorku będzie kolejny występ Wasyla Łomaczenki, który walką o pas zadebiutuje w kategorii lekkiej. Jego przeciwnikiem będzie świetnie wyszkolony Wenezuelczyk Jorge Linares. Pięściarz z Ameryki Południowej w ostatnich walkach pokonywał naprawdę solidnych zawodników, ale w starciu z „Hi-Techem” nie ma większych szans. Oczywiście, będzie miał wyraźną przewagę warunków fizycznych, ale pod względem wyszkolenia technicznego czy czucia walki, ustępuje Ukraińcowi. Kto wie, czy Wasyl nie skończy nawet pojedynku przed czasem, bowiem szczęka Wenezuelczyka nie jest jego najtwardszą bronią.

Karta walk gali w Nowym Jorku
Jorge Linares – Wasyl Łomaczenko
Carlos Adames – Alejandro Barrera
Michael Conlan – Ibon Larrinaga
Teofimo Lopez – Vitor Freitas

GALA W WERONIE
Niemal równolegle do gali w Nowym Jorku będzie trwał event w Weronie. Głównym bohaterem gali ma być Sadam Ali, który w swoim ostatnim pojedynku sensacyjnie ograł na punkty Miguela Cotto, zdobywając pas WBO w wadze półśredniej. Teraz, w pierwszej obronie tego tytułu zmierzy się z piekielnie utalentowanym, raptem 21-letnim Meksykaninem Jaime Munguią. Faworyta w tym starciu wskazać nie sposób, co czyni ten pojedynek bardzo ciekawym wydarzeniem dla każdego fana boksu. Pod względem sportowym nie ma o co się martwić – to będzie świetna walka!

Karta walk w Weronie
Sadam Ali – Jaime Munguia
Rey Vargas – Azat Howhannisyan
Kevin Rivers Jr – Diahl Olguin

pasek2

SOBOTA – 12 MAJA 2018

19:50 Gala Boksu, Wałcz, Polska: STUDIO na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl
Studio: Maciej Kurzawski – Krzysztof Włodarczyk, Andrzej Gmitruk, Andrzej Wasilewski
Reporter: Aleksandra Rajewska

20:05 
Gala Boksu, Wałcz, Polska: KRZYSZTOF GŁOWACKI – SANTANDER SILGADO na żywo
*(od 00:40 w TVP 1 HD)
TVP Sport HDsport.tvp.pl
Komentarz: Sebastian Szczęsny – Piotr Jagiełło

NIEDZIELA – 13 MAJA 2018

01:00 Gala Boksu, Nowy Jork, USA: WASYL ŁOMACHENKO – JORGE LINARES na żywo
Polsat Sport HDIpla

03:00
 
Gala Boksu, Verona, USA: SADAM ALI – JAIME MUNGUIA na żywo
Ipla

pasek2

About Jakub Zegarowski