MŚ siatkarek: Znamy finalistki.

W siatkarskich Mistrzostwach Świata nastał czas walki o medale. Na dzisiaj zaplanowano dwa półfinały, które miały wyłonić zespoły walczące o złot mistrzostw świata. Oto jak potoczyła się rywalizacja przedostatniego dnia Mistrzostw. USA – Brazylia 3:0 (25:18 29:27 25:20) Amerykanki od początku rywalizacji […]

USA – Brazylia 3:0 (25:18 29:27 25:20)

Amerykanki od początku rywalizacji na włoskim mundialu spisywała się jak z nut. W każdym meczu prezentowały się z jak najlepszej strony. Nie inaczej było w pierwszym secie tego spotkania. Amerykanki od początku pierwszego seta były na prowadzeniu i Brazylijki nie mogły ich dogonić. Drugi set był już lepszy dla Brazylijek, gra punkt za punkt trwała do końca, a Amerykanki okazały się lepsze w końcówce wygrywając set na przewagi. W trzecim secie Amerykanki nie pozwoliły dojść Brazylijkom do głosu i pewnie zameldowały się w wielkim finale.

Chiny – Włochy 3:1 (25:21 25:20 20:25 30:28)

Drugi półfinał był zapowiadany jako starcie gospodyń – faworytek z gorzej radzącymi sobie w ostatniej fazie rywalizacji Chinkami. Tymczasem rzeczywistość sprawiła psikusa i to Chinki okazały się drugim finalistom. Gospodynie zagrają jutro w meczu o brązowy medal z Brazylijkami. Początek rywalizacji stał na wysokim poziomie ale to Chinki były od pewnego momentu na prowadzeniu, który dowiozły do końca seta. Druga partia była bliźniaczo podobna i jej rezultat spowodował, że Włoszki były pod ścianą, z pod której uciekły w secie trzecim pokonując Chinki dość pewnie. Ostatni set to długa gra na przewagi, którą ostatecznie wygrały Chinki zapewniając sobie prawo gry w jutrzejszym wielkim finale.