Siódma kolejka 2. Ligi Żużlowej w Motowizji

Rozpoczęły się rewanżowe zmagania żużlowców na najniższym poziomie rozgrywkowym w Polsce. Drugą kolejkę drugiej połowy rywalizacji w drugiej lidze rozgrywaną w ten weekend pokaże Motowizja. Piątkowy mecz zapowiada się jednostronnie – Wilki z Krosna mają na koncie komplet punktów i […]

Rozpoczęły się rewanżowe zmagania żużlowców na najniższym poziomie rozgrywkowym w Polsce. Drugą kolejkę drugiej połowy rywalizacji w drugiej lidze rozgrywaną w ten weekend pokaże Motowizja.

Piątkowy mecz zapowiada się jednostronnie – Wilki z Krosna mają na koncie komplet punktów i w starciu z imiennikami zza zachodniej granicy, którzy wygrali tylko jeden mecz, będą zdecydowanymi faworytami. Ekipa z Wittstock nie ma żadnych argumentów, które pozwoliłyby jej walczyć z podopiecznymi Janusza Ślączki.

W sobotę również zmierzą się dwie drużyny o tej samej nazwie – Kolejarz Rawicz i Opole. W stolicy polskiej piosenki Niedźwiadki przegrały tylko 42:48, więc kwestia punktu bonusowego jest wciąż otwarta. W przypadku wygranej rawiczan za trzy punkty, zrównają się oni punktami z drużyną z Opola, wyprzedzając ją w tabeli dzięki zwycięstwu w bezpośrednim dwumeczu. W odwrotnym przypadku znacznie utrudnią sobie walkę o pierwszoligowe baraże.

Kolejkę zakończy mecz na Golęcinie, gdzie poznańskie Skorpiony podejmą rzeszowskie Żurawie. Po obu drużynach kibice spodziewali się więcej, niż pokazują w tym sezonie, jednak zwłaszcza poznaniacy doznali mocnych osłabień w składzie na skutek renegocjacji kontraktów. Wobec braku fazy play-off obie drużyny walczą już głównie o jak najlepsze końcowe wrażenie w sezonie 2020, choć matematycznie wciąż mają szansę na jazdę o zaplecze Ekstraligi.

PIĄTEK – 11 WRZEŚNIA 2020

15:45 2. Liga Żużlowa – 7. kolejka: WSTĘP DO MECZU na żywo

16:00 2. Liga Żużlowa – 7. kolejka: WILKI KROSNO – MSC WÖLFE WITTSTOCK na żywo

SOBOTA – 12 WRZEŚNIA 2020

11:30 2. Liga Żużlowa – 7. kolejka: WSTĘP DO MECZU na żywo

11:45 2. Liga Żużlowa – 7. kolejka: METALIKA RECYCLING KOLEJARZ RAWICZ – OK BEDMET KOLEJARZ OPOLE na żywo

NIEDZIELA – 13 WRZEŚNIA 2020

11:45 2. Liga Żużlowa – 7. kolejka: SPECHOUSE PSŻ POZNAŃ – RZTŻ RZESZÓW na żywo

About Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, komentator pięcioboju nowoczesnego, autor kanału na Youtube "Sport na Nowo". Poliglota (z wykształcenia hungarysta), miłośnik sportów "niszowych", zwłaszcza olimpijskich. Curler, sędzia i trener in spe.