Skandynawskie mityngi Diamentowej Ligi w Polsacie Sport News

Przed nami tydzień, w którym odbędą się aż dwa mityngi Diamentowej Ligi. W czwartek lekkoatleci i lekkoatletki rywalizować będą w Oslo, a trzy dni później w Sztokholmie. W stolicy Norwegii oglądać będziemy jedynie męską część reprezentacji Polski. W konkursie dyskoboli […]

Przed nami tydzień, w którym odbędą się aż dwa mityngi Diamentowej Ligi. W czwartek lekkoatleci i lekkoatletki rywalizować będą w Oslo, a trzy dni później w Sztokholmie.

W stolicy Norwegii oglądać będziemy jedynie męską część reprezentacji Polski. W konkursie dyskoboli zaprezentuje się Piotr Małachowski, naprzeciw którego staną m.in. ci, którzy odbierali mu złota olimpijskie, czyli bracia Hartingowie, a także niespodziewany lider list światowych, Fedric Dacres. W obfitej w gwiazdy stawce konkursu skoku wzwyż (wymieńmy tu choćby Mutaza Essę Barshima czy dopiero rozpoczynającego sezon Bohdana Bondarenkę) nie zabraknie z kolei Sylwestra Bednarka. Na bieżni natomiast dopingować będziemy czterystumetrowca Rafała Omelkę oraz zaliczającego przetarcie przed Drużynowymi Mistrzostwami Europy w Lille na dystansie 1500 metrów Marcina Lewandowskiego.

Podobną stawkę zaobserwować możemy na liście zgłoszeń do mityngu w Sztokholmie. Ponownie trzymać kciuki będziemy za Małachowskiego, Omelkę i Lewandowskiego, w Szwecji jednak nie zostanie rozegrany konkurs skoku wzwyż mężczyzn. O uzyskanie jak najlepszej wysokości walczyć będą z kolei panie, a wśród nich Kamila Lićwinko. Niezwykle wysoko jednak nomen omen poprzeczkę zawiesiła Marija Lasickene, skacząc w Hengelo 2,04 metra (najlepszy wynik od 2013 roku) i atakując rekord świata Stefki Kostadinowej. Przedstawicielkę płci pięknej w biało-czerwonych barwach zobaczymy też na bieżni – w biegu na 800 metrów o złamanie po raz pierwszy w tym sezonie bariery dwóch minut powalczy Joanna Jóźwik. W Sztokholmie wystąpi również Krystian Zalewski, który pobiegnie na 3000 metrów z przeszkodami.

Tradycyjnie mityngi Diamentowej Ligi będzie można oglądać na sportowych antenach Polsatu oraz na platformie ipla. Obydwie imprezy w tym tygodniu transmitowane będą na żywo w Polsacie Sport News.

CZWARTEK – 15 CZERWCA 2017

20:00 Diamentowa Liga, Oslo, Norwegia: MITYNG na żywo
Ipla

NIEDZIELA – 18 CZERWCA 2017

16:00 Diamentowa Liga, Sztokholm, Szwecja: MITYNG na żywo
Ipla

About Wojciech Nowakowski

współzałożyciel i redaktor portalu igrzyska24.pl, dziennikarz portalu TakSięGra, hungarysta, poliglota