Ski Classics w Levi na antenie TVP Sport

Przed nami ostatni w tym sezonie bieg z cyklu Visma Ski Classics. W sobotę odbędzie się rywalizacja na dystansie 70 kilometrów. Transmisja z Levi w TVP Sport.  W rozgrywanym tydzień temu biegu Reistadlopet triumfowała Masako Ishida. Jednak przez większość dystansu prowadziła […]

Przed nami ostatni w tym sezonie bieg z cyklu Visma Ski Classics. W sobotę odbędzie się rywalizacja na dystansie 70 kilometrów. Transmisja z Levi w TVP Sport. 

W rozgrywanym tydzień temu biegu Reistadlopet triumfowała Masako Ishida. Jednak przez większość dystansu prowadziła Justyna Kowalczyk, która ostatecznie zakończyła rywalizację na drugiej pozycji. Był to rewanż za ubiegłoroczny start, kiedy to Japonka musiała uznać wyższość Polki. Justyna Kowalczyk po biegu stwierdziła, że nie trafiła z doborem smaru do nart.

W rywalizacji mężczyzn najlepszy okazał się Tord Asle Gjerdalen. Norweg o przeszło półtorej minuty wyprzedził drugiego na mecie, Chrisa Andre Jespersena. Na najniższym stopniu podium stanął Anders Aukland.

W sobotę odbędzie się bieg kończący tegoroczne zmagania. Na zawodników czeka 70-kilometrowa trasa z Ylläs do Levi. Początek transmisji z Finlandii o 8:20 na antenie TVP Sport i na sport.tvp.pl.

pasek2

SOBOTA – 14 KWIETNIA 2018

08:20 Ski Classics, Yllas-Levi, Finlandia: 67 KM ST. KLASYCZNYM na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl

pasek2

About Michał Winiarczyk