Snowboardowy PŚ w Eurosporcie i Polsacie Sport News

Zaledwie kilka dni po inauguracji sezonu w Cortinie, snowboardziści specjalizujący się w gigancie równoległym przeniosą się niecałe 50 km na zachód do Carezzy. Zawody pokażą Polsat Sport News oraz Eurosport. Gospodarze mogą być zadowoleni z postawy swoich zawodników w pierwszych […]

Gospodarze mogą być zadowoleni z postawy swoich zawodników w pierwszych zawodach Pucharu Świata 2020/2021 – nie tylko Roland Fischnaller i Aaron March zmierzyli się w finale, gdzie zgodnie z oczekiwaniami lepszy okazał się obrońca Kryształowej Kuli, ale też mieli trzech kolejnych zawodników w czołowej szóstce. Jedynie Austriak Benjamin Karl zdołał przełamać dominację Włochów, stając na najniższym stopniu podium po pokonaniu w „małym finale” Mirko Felicettiego. W Carezzie Azzuri z pewnością będą chcieli powtórzyć wynik z Cortiny, a być może też zgarnąć całe „pudło”.

W rywalizacji żeńskiej nacją, która przeważała na arenie zimowych igrzysk olimpijskich zaplanowanych na 2026 rok, były Niemki – aż trzy z nich znalazły się w czołowej czwórce. Pogodziła je jednak Ester Ledecká – Czeszka najpierw pokonała w hitowym półfinale Ramonę Theresię Hofmeister, a następnie w finale wyprzedziła Selinę Jörg. Hofmeister na pocieszenie pozostało trzecie miejsce, wywalczone w starciu z Cheyenne Loch. W Carezzie Niemki zadanie odbicia sobie inauguracyjnego braku triumfu będzie dużo prostsze – Ledecką zobaczymy na nartach w rywalizacji alpejek podczas Pucharu Świata w Val d’Isère.

W Cortinie pucharowe punkty zdobyli także Polacy – u panów Oskar Kwiatkowski zajął 12. miejsce, a Michał Nowaczyk został sklasyfikowany na 30. lokacie, natomiast wśród pań 12. była Aleksandra Michalik, a 19. Aleksandra Król. Kwalifikacji o włos nie przeszły natomiast Maria Chyc (33.) i Weronika Biela-Nowaczyk (35.). Cała szóstka została powołana przez trenera kadry Oskara Boma również na czwartkowe zawody w Carezzie, gdzie z pewnością powalczą o poprawę rezultatów z ostatniego weekendu.