Speedway Euro Championship na Łotwie. W czołówce coraz ciaśniej. Polak liderem

Na jeden dzień żużlowy owal w Daugavpils z I – ligowego stadionu zamieni się w międzynarodową arenę, która ugości 16 – czołowych żużlowców Starego Kontynentu. Tej stawce przewodzi Jarosław Hampel z 3 punktami przewagi nad Leonem Madsenem. Dalej jest już […]

Na jeden dzień żużlowy owal w Daugavpils z I – ligowego stadionu zamieni się w międzynarodową arenę, która ugości 16 – czołowych żużlowców Starego Kontynentu. Tej stawce przewodzi Jarosław Hampel z 3 punktami przewagi nad Leonem Madsenem. Dalej jest już tylko ciaśniej. Aż trójka zawodników skompletowała po 20 punktów i wszyscy  nadal liczą się we walce o medal z najcenniejszego kruszcu jak i każdy z nich z tej walki może odpaść. Czy łotewska runda wprowadzi większe podziały czy jeszcze bardzie zewrze szyki? Oglądając Eurosport na pewno dostaniemy odpowiedź na postawione pytanie.

Trzecia runda chyba nie mogła odbyć się w gorszym momencie dla Jarka Hampela. Wicemistrz świata z 2010 roku przeżywa wahania formy, od której zależeć może końcowy wynik w turnieju. Ostatnie wyniki mogą umiarkowanie napawać optymizmem ale trzeba mieć świadomość, że to nie jest ta optymalna dyspozycja lidera klasyfikacji. Na tym może skorzystać obecny wicelider Leon Madsen starający się o polskie obywatelstwo. Duńczyk trzyma równą a co najważniejsze wysoką formę od początku sezonu. Ostatni komplet w polskiej lidze tylko to potwierdza. Dla przeciwwagi Hampel odnotowuje większe wahania formy. Wspomnianej dwójce mocno namieszać mogą pozostali zawodnicy cyklu. Emil Sajfutdinow czy Vaclaw Milik, zawodnicy którzy zasmakowali już tytułu IME zajmują odpowiednio 7. i 9. miejsce co raczej ich marzeniem nie jest. W Daugavpils postarają się poprawić swoją pozycję w tabeli. Oprócz starej gwardii do walki włączają się też nowi zawodnicy. Mikkel Michelsen czy Robert Lambert tracą tylko 2 oczka do Madsena. Mają zatem realne szanse zakończyć turniej na którymś ze stopni podium. Liczymy, że do walki włączą się pozostali nasi reprezentanci. Krzysztof Kasprzak zajmuje obecnie 10. pozycję z 14 punktami a Piotr Pawlicki jest na 13. miejscu z 12 oczkami. Po byłych uczestnikach Grand Prix spodziewamy się jednak lepszych wyników.

SOBOTA – 18 SIERPNIA 2018

18:30 Mistrzostwa Europy, Daugavpils, Polska: III RUNDA na żywo
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla

About Michał Lewandowski