Środa z siatkarską PlusLigą. Transmisje w Polsacie Sport

W najbliższą środę Polsat Sport pokaże dwa spotkania siatkarskiej PlusLigi. Tego dnia zobaczymy zaległy hitowy pojedyne 2. kolejki, a także inaugurację 4. serii gier. Kto będzie mógł dopisać sobie kolejne punkty? Kolejkę numer 4 PlusLigi zainaugurujemy w Bielsku-Białej, gdzie miejscowy BBTS […]

W najbliższą środę Polsat Sport pokaże dwa spotkania siatkarskiej PlusLigi. Tego dnia zobaczymy zaległy hitowy pojedyne 2. kolejki, a także inaugurację 4. serii gier. Kto będzie mógł dopisać sobie kolejne punkty?

Kolejkę numer 4 PlusLigi zainaugurujemy w Bielsku-Białej, gdzie miejscowy BBTS podejmie Cuprum Lubin. Obie drużyny znajdują się na przeciwległych biegunach rozgrywek po pierwszych meczach. Gospodarze, którzy mają za sobą dwa pojedynki z bardzo dobrze dysponowanymi rywalami, nie mogą pochwalić się chociażby punktem i w tabeli zajmują odległe, 14. miejsce. Z Asseco Resovią Rzeszów i Indykpolem AZS Olsztyn udało się wygrać po jednej partii. Zdecydowanie lepiej na początku sezonu spisuje się Cuprum, które po trzech już rozegranych spotkaniach może pochwalić się 8. punktami i pozycją wicelidera. Trzeba jednak przyznać, że rywale byli z niższej półki, aniżeli ci, z którymi musieli mierzyć się ich środowi rywale. Gładkie zwycięstwa bez straty seta z MKS-em Będzin i Dafi Społem Kielce, a także 5-setowy bój przeciwko Espadonowi Szczecin stawiają Lubinian w roli faworyta najbliższego meczu.

Kompletem punktów mogą pochwalić się ZAKSA Kędzierzyn-Koźle oraz Jastrzębski Węgiel. Żaden z tych zespołów nie zajmuje jednak pierwszego miejsca. Kędzierzynianie po dwóch spotkaniach mają 6 „oczek”, chociaż łatwo o to nie było. Najpierw w Zawierciu Mistrzów Polski postraszył beniaminek ligi, a w sobotę ZAKSA wraz z Resovią dała kapitalne widowisko w jednym z hitowych starć 3. kolejki, pokonując Rzeszowian 3:1. W 4-setowym pojedynku tylko raz jedna z drużyn wygrała większą różnicą punktów niż dwa. Równie trudne zadanie w miniony weekend mieli Jastrzębianie, którzy u siebie podejmowali mającą ogromne aspirację Skrę Bełchatów. Dla podopiecznych Marka Lebiediewa była to inauguracja sezonu, ponieważ wcześniejsze mecze zostały przełożone. Debiut w sezonie 2017/2018 wypadł bardzo okazale, ponieważ Jastrzębski Węgiel również po zaciętym spotkaniu pokonał Bełchatowian 3:1, a samo widowisko dorównało poziomem sobotniemu starciu na Podpromiu. Taka dyspozycja obu drużyny może zapowiadać jedno – kolejne wielkie emocje już na starcie PlusLigi.

ŚRODA – 11 PAŹDZIERNIKA 2017

18:00 Plusliga – 4. kolejka: BBTS BIELSKO-BIAŁA – CUPRUM LUBIN na żywo
Polsat Sport HD 
Ipla

20:30 
Plusliga – 2. kolejka: ZAKSA KĘDZIERZYN-KOŹLE – JASTRZĘBSKI WĘGIEL na żywo
Polsat Sport HD Ipla

About Dawid Borucki

https://twitter.com/d_boruc, redaktor TakSięGra, sędzia WZPR, student politologii i dziennikarstwa (UAM Poznań)