Środek tygodnia z 5. kolejką La Liga Santander w Eleven

Przerwa w europejskich pucharach w Hiszpanii wykorzystana zostanie na rozegranie 5. kolejki La Liga Santander. W weekend samodzielnym liderem została Barcelona, która we wtorek będzie broniła tej pozycji. O wicelidera powalczy Real Madryt. We wtorek o kolejne punkty powalczy Valencia, która […]

We wtorek o kolejne punkty powalczy Valencia, która pozostaje niepokonana w ligowych zmaganiach w Hiszpanii. „Nietoperze” jednak nie mogą zaliczyć derbowego spotkania do najbardziej udanych. Przeciwko Levante zanotowali tylko remis, który po podziale punktów z Realem czy Atletico należy uznać za rozczarowanie. W najbliższej kolejce 3 punkty dla Los Che to obowiązek. Malaga wciąż czeka na pierwszą zdobycz w sezonie. Fatalna postawa na początku rozgrywek stawia ekipę z La Rosaleda jako jednego z faworytów do spadku. Kompletem punktów w czterech spotkaniach może pochwalić się Barcelona. Duma Katalonii w sobotę miała pierwsze poważne problemy i to przeciwko beniaminkowi Getafe. Ter Stegen po raz pierwszy wyciągał piłkę z siatki, ale jego koledzy w drugiej połowie wzięli się do pracy i wywalczyli 3 punkty. W kratkę gra Eibar, który wygrywa jednak, gdy jest faworytem. Tam było w pierwszej kolejce z Malagą i przed tygodniem przeciwko Leganes. Słabiej spisują się grając z silniejszymi rywalami – przeciwko Athletic i Sevilli nie zdobyli nawet bramki.

Najciekawiej w 5. kolejce zapowiada się środowe starcie Athletic Club z Atletico Madryt. Gospodarze w poprzednim spotkaniu doznali pierwszej porażki w sezonie, ulegając sensacyjnie Las Palmas. Zawodnicy z Bilbao będą chcieli już w następnym meczu poprawić sobie nastroje po tej stracie „oczek”, której na pewno nie mieli w planach. Sporo problemów w 4. kolejce miało także Atletico, które meczem z Malagą i skromnym zwycięstwem 1:0 otworzyło swój nowy obiekt. Pierwsze trzy wyjazdowe mecze w wykonaniu podopiecznych Diego Simeone nie były najbardziej udane. W Gironie i Walencji tracili punkty, tylko daleka podróż na Wyspy Kanaryjskie okazała się przynieść zwycięstwo. Dlatego też spotkanie w Bilbao nie zapowiada się jednostronnie. Systematycznie swoją pozycję w lidze poprawiają obrońcy tytułu. Real Madryt w niedzielę wygrał mecz na szczycie z Realem Sociedad, choć nie przyszło to łatwo. Było to dopiero drugie zwycięstwo w sezonie, ale bardzo istotne po dwóch remisach przeciwko drużynom z Walencji. O kolejne trzy „oczka” powalczą przeciwko Betisowi, który w tym roku słabo spisuje się na wyjazdach. W dwóch meczach ulegli Barcelonie i Villarrealowi. Znacznie lepiej Andaluzyjczycy czują się u siebie na Benito Villamarin. Do stolicy jadą sprawić niespodziankę.

W czwartek najciekawiej zapowiada się spotkanie LevanteRealem Sociedad. Gospodarze bezpardonowo weszli do La Liga, wygrywając na inaugurację, a także remisując w trzech kolejnych spotkaniach, m.in. z Mistrzem Hiszpanii. Dobre humory w Walencji postarają się popsuć zawodnicy wicelidera z San Sebastian, którzy w niedzielę dość pechowo przegrali po wyrównanym meczu z Realem Madryt. Dlatego też będą chcieli szybko otrząsnąć się po pierwszej porażce w sezonie. Faworytem w swoim meczu jest Villarreal, który podejmie Espanyol. Gospodarze fatalnie rozpoczęli sezon od dwóch porażek, ale po przerwie reprezentacyjnej spisują się bardzo dobrze, zdobywając w 180. minutach aż sześć goli. Natomiast zawodnicy z Katalonii dopiero w poniedziałek przełamali serię bez zwycięstwa. Punkt w trzech pierwszych meczach sprawił, że ekipa z Barcelony była w strefie spadkowej. W ostatnim czwartkowym meczu Celta Vigo zmierzy się z Getafe. Obie ekipy znajdują się tuż nad strefą spadkową i ewentualne zwycięstwo w najbliższym pojedynku może dać chwilę oddechu jednej z nich.

About Dawid Borucki

https://twitter.com/d_boruc, redaktor TakSięGra, sędzia WZPR, student politologii i dziennikarstwa (UAM Poznań)