Starcie na szczycie. Anderlecht – Zulte w Eleven.

W niedzielę, 12 lutego, czeka nas mecz pomiędzy drugą, a trzecią drużyną belgijskiej Jupiler League. Transmisję z meczu 26 kolejki przeprowadzi Eleven. Obydwie drużyny w swoich ostanich dwóch spotkaniach trochę wyhamowały, Anderlecht dwukrotnie bezbramkowo zremisował, a Zulte Waregem zaliczyło remis […]

W niedzielę, 12 lutego, czeka nas mecz pomiędzy drugą, a trzecią drużyną belgijskiej Jupiler League. Transmisję z meczu 26 kolejki przeprowadzi Eleven.

Obydwie drużyny w swoich ostanich dwóch spotkaniach trochę wyhamowały, Anderlecht dwukrotnie bezbramkowo zremisował, a Zulte Waregem zaliczyło remis oraz porażkę. Gospodarze niedzielnego meczu w listopadzie okazali się lepsi od zespołu z Brukseli zwyciężając 3-2 po szalonym spotkaniu. Po 30 minutach Anderlecht prowadził 2-1, po dwóch golach Teodorczyka, ale piorunujący początek drugiej połowy Zulte i dwa gole w 5 minut, pozwoliły piłkarzom z Waregem zdobyć 3 punkty. Tym razem zdecydowanym faworytem jest Anderlecht, ze względu na kontuzje w obozie rywali. Zulte będzie musiało radzić sobie bez dwóch podstawowych obrońców, a  termin ich powrotu do zdrowia nie jest znany. Taka sytuacja kadrowa nie niweczy szans na zachowanie 3 miejsca przed grą w grupie mistrzowskiej. Zulte ma 5 punktów przewagi nad czwartym zespołem a do końca fazy zasadniczej zostało tylko pięć spotkań.