Stelmet Zielona Góra – Jenisiej Krasnojarsk w lidze VTB w Eurosporcie 2

Drugie z rzędu spotkanie Stelmetu u siebie. Tym razem rywalem będzie inny rosyjski zespół – Jenisiej Krasnojarsk. Stelmet Enea BC Zielona Góra – Jenisiej Krasnojarsk. Koszykarzom z Zielonej Góry w ostatniej kolejce udało się pokonać inną ekipę z Rosji – […]

Drugie z rzędu spotkanie Stelmetu u siebie. Tym razem rywalem będzie inny rosyjski zespół – Jenisiej Krasnojarsk.

Stelmet Enea BC Zielona Góra – Jenisiej Krasnojarsk. Koszykarzom z Zielonej Góry w ostatniej kolejce udało się pokonać inną ekipę z Rosji – Perm. Dzięki wygranej przełamali passę siedmiu porażek z rzędu. Zdecydowanie było to najlepsze spotkanie gospodarzy w tym sezonie w lidze VTB. Podpieczni Igora Jovovicia od początku narzucili swój rytm, co poskutkowało wygraniem pierwszej kwarty 31:17. W sumie wygrali oni trzy z czterech kwart, co przełożyło się na bardzo efektowne zwycięstwo 88:63. Z końcowego triumfu mógł się cieszyć  zespół, w którym aż siedmiu zawodników miało dziewięć lub więcej punktów na swoim koncie. Drużyny te zmierzyły się między ze sobą już w tej edycji ligi VTB. Miało to miejsce 18 listopada 2018 roku. Spotkanie zakończyło się przebiegało po myśli zawodników z Krasnojarsku. Gracze z Polski polegli 109:81.