Świąteczna gorączka we Włoszech, czyli 18. kolejka Serie A!

Lepszego prezentu na Drugi Dzień Świąt nie mogliśmy sobie wymarzyć. Przed nami osiemnasta kolejka Serie A, a więc dzień pełen piłkarskich emocji prosto z Półwyspu Apenińskiego. Najciekawiej zapowiada się spotkanie na San Siro, gdzie Inter zmierzy się z Napoli. Zanim […]

Lepszego prezentu na Drugi Dzień Świąt nie mogliśmy sobie wymarzyć. Przed nami osiemnasta kolejka Serie A, a więc dzień pełen piłkarskich emocji prosto z Półwyspu Apenińskiego. Najciekawiej zapowiada się spotkanie na San Siro, gdzie Inter zmierzy się z Napoli.

Zanim jednak wieczorne granie w Mediolanie, kilka równie interesujących meczów z udziałem Polaków. Frosinone z Bartoszem Salamonem w składzie zmierzy się na własnym obiekcie z Milanem i będzie to być może rywalizacja o być albo nie być dla Gennaro Gattuso, którego posada nie bez powodu wisi na włosku. Krzysztof Piątek wraz z kolegami z Genoi będzie polował na drugą z rzędu wygraną na Sardynii, gdzie podejmą Cagliari. Sampdoria powalczy o przedłużenie swojej passy spotkań bez porażki. Rywal teoretycznie jest prosty, bowiem ekipa Sampy zmierzy się z Chievo, które także w ostatnim czasie odbiło się od dna i zaczęło nieśmiało punktować. Liczymy na kolejne dobre występy naszych zawodników, także w drużynie z Verony.

Zdecydowanie najbardziej mimo wszystko w ten świąteczno – piłkarski dzień będziemy oczekiwać spotkania w Mediolanie, gdzie Inter zmierzy się z Napoli. Będzie to rywalizacja drugiej z trzecią drużyną ligowej tabeli. Zespół Neapolu może czuć się bezpiecznie, jeśli chodzi o utrzymanie pozycji wicelidera, bowiem różnica między Błękitnymi, a Mediolańczykami wynosi osiem punktów. Napoli, jak wiemy, walczy nie tylko o miejsce drugie, ale także o to, by dogonić Juventus do którego ekipa ze Stadio San Paolo traci na tym etapie rozgrywek aż osiem punktów. Poprzednie dwie potyczki tych klubów kończyły się bezbramkowymi remisami, tym razem liczymy na inny przebieg wydarzeń.

ŚRODA – 26 GRUDNIA 2018

12:25 Serie A – 18. kolejka: FROSINONE CALCIO – AC MILAN na żywo
Ipla
Komentarz: Dominik Guziak – Piotr Dumanowski

14:55 Serie A – 18. kolejka: ATALANTA BC – JUVENTUS FC na żywo
Ipla
Komentarz: Mateusz Święcicki – Filip Kapica

14:55 Serie A – 18. kolejka: CAGLIARI CALCIO – GENOA CFC na żywo
Ipla
Komentarz: Julian Kowalski – Piotr Czachowski

14:55 
Serie A – 18. kolejka: BOLOGNA FC – SS LAZIO na żywo

Komentarz: Patryk Mirosławski

14:55 Serie A – 18. kolejka: UC SAMPDORIA – CHIEVO WERONA na żywo
Ipla
Komentarz: Marcin Grzywacz – Mikołaj Kruk

17:55 Serie A – 18. kolejka: AS ROMA – US SASSUOLO CALCIO na żywo
Ipla
Komentarz: Dominik Guziak – Piotr Dumanowski

17:55 Serie A – 18. kolejka: TORINO FC – EMPOLI FC na żywo
Ipla
Komentarz: Julian Kowalski – Piotr Czachowski

20:55 Serie A – 18. kolejka: INTER MEDIOLAN – SSC NAPOLI na żywo
Ipla
Komentarz: Mateusz Święcicki – Filip Kapica

About Jakub Lipiec