Świąteczna kolejka Premier League na antenach Canal+ Sport

Święta świętami, ale na Wyspach piłka ciągle jest w grze! Boxing Day w Anglii zapowiada się jak zwykle ciekawie. Dzień później ostatni mecz 19.kolejki angielskiej Premier League. W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia pierwsi na boisko wyjdą piłkarze Fulham i […]

W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia pierwsi na boisko wyjdą piłkarze Fulham i Wolverhampton. Gra gospodarzy po zmianie trenera nadal pozostawia dużo do życzenia i dlatego podopieczni Claudio Ranieriego zamykają tabelę z dorobkiem 10.punktów. Strata do bezpiecznej strefy wynosi jednak tylko 4.punkty, więc zwycięstwo drużyny z Londynu może pozwolić jej na awans w ligowej tabeli. Nie będzie to jednak łatwe, bo goście w tym sezonie radzą sobie bardzo dobrze i znajdują się dokładnie w połowie ligowej tabeli, mając na swoim koncie 25.”oczek”. Pojedynek beniaminków rozpocznie się o 13.30, a transmisja ruszy pięć minut wcześniej.

O godzinie 16. na Anfield rozpocznie się mecz pomiędzy Liverpoolem a Newcastle United.Zdecydowanym faworytem tego spotkania są gospodarze, którzy przewodzą w ligowej tabeli z przewagą 4.punktów nad Manchesterem City. Podopieczni Juergena Kloppa mają na swoim koncie serię siedmiu zwycięstw z rzędu, więc trudno przypuszczać, by ta seria została przerwana w pojedynku z grającym w kratkę Newcastle. Drużyna Rafy Beniteza nie gra zbyt atrakcyjnego futbolu i plasuje się na 15.pozycji z przewagą pięciu punktów nad strefą spadkową. Jakakolwiek zdobycz punktowa gości na boisku lidera byłaby dużą niespodzianką.

O godzinie 18.15 Brighton podejmie Arsenal Londyn. Gospodarze są średniakiem Premier League i z dorobkiem 21.punktów plasują się na 13.pozycji w tabeli. W ostatnich trzech meczach nie zdobyli oni nawet punktu i z pewnością będą chcieli przerwać złą passę w pojedynku z „Kanonierami”. Podopieczni Unaia Emery’ego zajmują 5.lokatę i mają aż 8.punktów przewagi nad 6. w ligowej stawce Manchesterem United.Niemniej jednak ostatnio na wyjazdach radzą sobie dosyć słabo, dlatego Brighton nie stoi w tym spotkaniu na straconej pozycji.

W ostatnim meczu Boxing Day na Vicarage Road Watford podejmie Chelsea Londyn. Gospodarze radzą sobie w tym sezonie bardzo dobrze i są na 7.miejscu w tabeli z dorobkiem 27.punktów. Wygrali ostatnie dwa mecze i z pewnością mają ochotę przedłużyć tą serię. Nie będzie to jednak łatwe do zrealizowania, bowiem goście z Londynu zajmują 4.miejsce i mają 10.punktów więcej od popularnych „Szerszeni”. Trzeba jednak pamiętać o tym, że podopieczni Maurizio Sarriego ulegli w ostatniej kolejce na własnym boisku Leicester 0-1, więc ich forma stoi pod znakiem zapytania. Transmisja w Canal+ Sport od 20.25.

Dokończenie 19.kolejki Premier League będzie miało miejsce dzień później na St Mary’s Stadium, gdzie Southampton zmierzy się z West Ham United. Gospodarze pod wodzą nowego trenera Ralpha Hassenhuettla radzą sobie coraz lepiej, uciekli ze strefy spadkowej i będą mieli szansę na trzecie zwycięstwo z rzędu. Ten mecz po raz kolejny powinien rozpocząć w wyjściowym składzie Jan Bednarek, który odżył po zmianie szkoleniowca „Świętych”. Goście po słabym początku sezonu w ostatnich kolejkach spisywali się zdecydowanie lepiej, jednak w zeszłą sobotę ulegli na własnym boisku Watford 0-2 i zajmują w ligowej tabeli 12.miejsce z dorobkiem 24.punktów. Ciężko w tym meczu wskazać faworyta. Transmisja od 20.40 w Canal+Sport.

SOBOTA – 22 GRUDNIA 2018

13:25 Premier League – 19. kolejka: FULHAM FC – WOLVERHAMPTON WANDERERS FC na żywo