Święta z Handball Bundesligą w Sportklub

Dla wielu drugi dzień świąt będzie kolejny dniem odpoczynku i świętowania. Jednak w Niemczech czeka nas świąteczna 19. kolejka najwyższej klasy rozgrywkowej. Hitem spotkanie THW Kiel z Rhein Neckar Lowen.  Patrząc na terminarz i obecną sytuację tabeli można stwierdzić, że […]

Dla wielu drugi dzień świąt będzie kolejny dniem odpoczynku i świętowania. Jednak w Niemczech czeka nas świąteczna 19. kolejka najwyższej klasy rozgrywkowej. Hitem spotkanie THW Kiel z Rhein Neckar Lowen. 

Patrząc na terminarz i obecną sytuację tabeli można stwierdzić, że kibice w Niemczech dostali prawdziwy bombowy prezent pod choinkę. Już w czwartek czeka nas prawdziwy hit. Naprzeciw siebie stanie druga i trzecia drużyna tabeli. THW Kiel i Rhein Neckar Lowen dzieli w tabeli zaledwie jeden punkt. Jednak ich strata do liderującego SG Flensburg-Handewitt jest już duża. Według wielu wskazanie faworyta tego spotkania jest bardzo trudno. Każda z drużyn ma swoje plusy i minusy. Obie ekipy ma ją fascynującą serię zwycięstw z rzędu. Drużyna z Kilonii w lidze jest niepokonana od 15 spotkań, po raz ostatni porażkę zaznali we wrześniu. Natomiast seria Rhein Neckar Lowen jest mniej imponującą, od sześciu spotkań. Dlatego ciut większe szansę daję się ekipie THW Kiel, która w tym spotkaniu zagra jako gospodarz. W pierwszym spotkaniu w tym sezonie obu zespołów. Cenne zwycięstwo odniósł 27:23 THW Kiel. W środę czeka nas natomiast starcie TSV GWD Minden z TBV Lemgo. Czeka nas więc starcie dwóch drużyn ze środka tabeli. W drużynie gości liczymy na dobry występ naszego bramkarza Piotra Wyszomirskiego.

ŚRODA – 26 GRUDNIA 2018

20:45 DKB Handball Bundesliga – 19. kolejka: TSV GWD MINDEN – TBV LEMGO na żywo

Komentarz: Kacper Merk

CZWARTEK – 27 GRUDNIA 2018

19:00 DKB Handball Bundesliga – 19. kolejka: THW KIEL – RHEIN-NECKAR LÖWEN na żywo

About Adam Zakrzewski

https://twitter.com/AddidasAdam