Szlagier w Pile i Nice Polskiej Lidze Żużlowej

Swoje mecze pojadą w Nice 1. Lidze Żużlowej. Tym razem aż trzy transmisje z tej ligi przeprowadzą kanały sportowe. Święto rozpocznie się już w piątek. W hicie kolejki Pilanie wespół z Lokomotivem spróbują stworzyć tak interesujące show,  aby przed telewizory […]

Swoje mecze pojadą w Nice 1. Lidze Żużlowej. Tym razem aż trzy transmisje z tej ligi przeprowadzą kanały sportowe. Święto rozpocznie się już w piątek. W hicie kolejki Pilanie wespół z Lokomotivem spróbują stworzyć tak interesujące show,  aby przed telewizory ściągnąć także kibiców Ekstraligi. O oprawę głosową nie musimy się martwić. Doskonale znany Piotr Olkowicz, zrelacjonuje w nietuzinkowy sposób walkę na każdym metrze pilskiego owalu. Z kolei w niedzielę w kolejnym bardzo ciekawym pojedynku w Łodzi, miejscowy Orzeł powalczy o punkty z tarnowskimi „Jaskółkami”. Po tym spotkaniu wraz ze zmianą anteny przeniesiemy się do Rzeszowa, aby w meczu zespołów ze skrajnych ośrodków żużlowych w Polsce być świadkami kolejnego interesującego widowiska.

Jedno jest pewne. Po tym meczu minimum jedna z drużyn pozbędzie się tytułu niepokonanej. Która? Polonia Piła czy Lokomotiv Daugavpils? Łotysze napędzeni ostatnim zwycięstwem nad Łodzianami będą starali się podtrzymać zwycięską passę. Po dwóch spotkaniach tak naprawdę nadal nie wiemy czego po Polonii należałoby się spodziewać. Przypominany do znudzenia pierwszy mecz ze Stalą nie daje żadnych gwarancji że i tym razem czwórka seniorów wygra spotkanie. Nikt tego tez pewnie nie oczekuje. Ale forma zawodników jest pewną zagadką, która czeka na rozwiązanie. Być może w najbliższym spotkaniu.

O ostatnim meczu Łodzianie już muszą zapomnieć. Przed nimi kolejny trudny mecz. Tarnowianie przyjadą po drugie meczowe zwycięstwo, choć z tym może być nie lada problem. Zważywszy, że ostatni mecz rozegrali 17 kwietnia, to w prognozowanie jakiejkolwiek formy u tych zawodników będzie jak typowanie szóstki w lotka.

„Szczęściarze” z Rzeszowa mają odhaczone wszystkie cztery mecze. Z czystym kontem mogą pochodzić do kolejnych spotkań. Sytuacja w tabeli już taka różowa nie jest.  Ze zaledwie dwoma punktami są na 6 pozycji. Ich rywal z Gdańska w dwóch meczach zdobył 3 oczka. Dla kogo niedzielne popołudnie okaże się pretekstem do dopisania kolejnych zdobyczy?

PIĄTEK – 5 MAJA 2017

18:00 Nice 1. Liga – 5. kolejka: POLONIA PIŁA – SC LOKOMOTIV DAUGAVPILS na żywo
Ipla

NIEDZIELA – 7 MAJA 2017

12:30 Nice 1. Liga – 5. kolejka: STUDIO na żywo
Ipla

12:45
Nice 1. Liga – 5. kolejka: ORZEŁ ŁÓDŹ – GRUPA AZOTY UNIA TARNÓW na żywo
Ipla

14:45
Nice 1. Liga – 5. kolejka: STAL RZESZÓW – ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK na żywo
Polsat Sport HDIpla

About Michał Lewandowski