T-Mobile Ekstraklasa: Legia wygrywa mimo problemów!

W ostatnim niedzielnym spotkaniu 13. kolejki T-Mobile Ekstraklasy, Legia Warszawa wygrała z Zawiszą Bydgoszcz 2:1. Dzięki temu wynikowi „Wojskowi” wskoczyli na 1. miejsce w tabeli.  Mecz stał na dobrym poziomie. Pierwszą bramkę zdobyli goście. W pole karne piłkę wrzucił Łukasz […]

W ostatnim niedzielnym spotkaniu 13. kolejki T-Mobile Ekstraklasy, Legia Warszawa wygrała z Zawiszą Bydgoszcz 2:1. Dzięki temu wynikowi „Wojskowi” wskoczyli na 1. miejsce w tabeli.

Mecz stał na dobrym poziomie. Pierwszą bramkę zdobyli goście. W pole karne piłkę wrzucił Łukasz Broź, a Jakub Rzeźniczak nogą wpakował piłkę do siatki. Kilkanaście minut później było już 0:2. W polu karnym Marek Saganowski podał do Michała Żyro, a ten pokonał Andrzeja Witana. W drugiej połowie Zawisza zdołał odpowiedzieć. Szybką kontrę gospodarzy zdołał wykończyć Wagner, który dostał dobre podanie z boku boiska od Jorge`a Kadu. Ekipa Mariusza Rumaka mogła nawet zremisować ten mecz, ale nie zdołała wykorzystać swoich sytuacji.

Zawisza Bydgoszcz – Legia Warszawa 1:2 (0:2)
Wagner 65 – Jakub Rzeźniczak 31, Michał Żyro 40.

Zawisza: Witan – Ziajka, Micael, Strąk, Petasz – Wójcicki, Goulon (67` Gevorgyan), Wagner, Masłowski, Łukowski (67` Alvarinho) – Kadu (85` Vasconcelos).

Legia: Kuciak – Lewczuk (69` Guilherme), Rzeźniczak, Astiz, Broź – Vrdoljak, Jodłowiec, Żyro, Szwoch (62` Duda), Kosecki – Saganowski.

Żółte kartki: Goulon, Alvarinho – Broź

Sędziował: Tomasz Musiał (Kraków).