Telewizja Polska z karą od KRRiT?

Według naszych informacji, na Telewizję Polską może zostać nałożona kara finansowa za brak transmisji w kanałach ogólnodostępnych półfinałów i finału Mistrzostw Świata 2017 w piłce ręcznej. KRRiT miała wszcząć postępowanie w tej sprawie. Telewizja Polska transmitowała styczniowy turniej we Francji na […]

Według naszych informacji, na Telewizję Polską może zostać nałożona kara finansowa za brak transmisji w kanałach ogólnodostępnych półfinałów i finału Mistrzostw Świata 2017 w piłce ręcznej. KRRiT miała wszcząć postępowanie w tej sprawie.

Telewizja Polska transmitowała styczniowy turniej we Francji na dwóch kanałach: TVP Sport oraz TVP 2. W Dwójce pokazano tylko mecze Reprezentacji Polski. Tymczasem rozporządzenie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z 14 listopada 2014 roku w sprawie listy ważnych wydarzeń nakłada na nadawcę m.in. Mistrzostwa Świata i Europy w piłce ręcznej mężczyzn obowiązek pokazania nie tylko meczów Biało-Czerwonych, ale także 1/2 finału oraz finału. Te spotkania pokazywało jedynie TVP Sport, które nie jest kanałem ogólnodostępnym. Rozporządzenie weszło w życie po rocznym vacatio legis, więc po raz pierwszy obowiązywało podczas Mistrzostw Europy 2016, które rozgrywane były w Polsce. Wówczas nadawca tej imprezy – Telewizja Polsat – pokazała najważniejsze spotkania w Polsacie Sport News (półfinały i mecz o 3. miejsce) oraz Polsacie (finał).

Będziemy informowali o rozwoju sytuacji.

About Dawid Borucki

https://twitter.com/d_boruc, redaktor TakSięGra i lajfy.com, sędzia WZPR, student politologii i dziennikarstwa (UAM Poznań)