THW Kiel – SC Magdeburg, hitem tygodnia w Sportklub!

Tydzień pod znakiem piłki ręcznej w Sportklub przebiegał pod znakiem niedzielnego hitu w DKB Handball Bundeslidze. Ponadto jeszcze inne ciekawe spotkania.  Sytuacja na szczycie DKB Handball Bundesligi jest bardzo napięta. Między czołowymi czterema zespołami jest mała różnica punktowa. I dlatego […]

Tydzień pod znakiem piłki ręcznej w Sportklub przebiegał pod znakiem niedzielnego hitu w DKB Handball Bundeslidze. Ponadto jeszcze inne ciekawe spotkania. 

Sytuacja na szczycie DKB Handball Bundesligi jest bardzo napięta. Między czołowymi czterema zespołami jest mała różnica punktowa. I dlatego bezpośrednie starcie dwóch drużyn z tych miejsc jest bardzo ciekawa i interesująca dla fanów tamtejszej ligi. Już w niedzielne wczesne popołudnie czeka na nas hit 21. kolejki. Odradzające się po kilku słabszych latach THW Kiel podejmować będzie we własnej hali jedną z największych rewelacji tego sezonu, czyli SC Magdeburg. Oba zespoły zajmują odpowiednio drugie i czwarte miejsce. A dzieli ich zaledwie 6 punktów. Co na w tym momencie sezonu jest spokojnie do odrobienia. Za faworyta tego spotkania uznaje się jednak ekipę THW Kiel. Podopieczni Alfreð Gíslasona mają w tej chwili serię 16 spotkań bez porażki. Ostatni raz przegrali we wrześniu ubiegłego roku 35:30 właśnie z SC Magdeburg. Czas więc na rewanż i to jeszcze we własnej hali. Ponadto zobaczymy spotkanie TSV GWD Minden kontra Rhein Neckar Lowen.

Środowy wieczór to nie tylko Liga Mistrzów UEFA, ale także kolejne spotkanie Gazprom SEHA League. Tatran Presov po trzech porażkach z rzędu straciła miejsce w czwórce. Teraz musi gonić resztę stawki. W najbliższym spotkaniu będzie miała szansę na rehabilitację i niepozwolenie na ucieczkę pierwszej czwórki. W środę ich rywalem będzie zamykający całą stawkę RK Izvidać.

ŚRODA – 13 LUTEGO 2019

17:30 Gazprom SEHA League – 15. kolejka: TATRAN PRESOV – RK IZVIDAČ na żywo

Komentarz: Artur Kwiatkowski

CZWARTEK – 14 LUTEGO 2019

21:15 DKB Handball Bundesliga – 21. kolejka: TSV GWD MINDEN – RHEIN-NECKAR LÖWEN 

NIEDZIELA – 17 LUTEGO 2019

13:30 DKB Handball Bundesliga – 21. kolejka: THW KIEL – SC MAGDEBURG na żywo

About Adam Zakrzewski

https://twitter.com/AddidasAdam