Tour de Ski w Oberstdorfie na antenach TVP Sport i Eurosportu 1

Pierwszy dzień 2019 roku biegaczki i biegacze narciarscy spędzili w Val Mustair. Konkurencją inaugurującą zmagania w nowym roku były biegi sprinterskie. Faworyci nie zawiedli.  Jeśli mówimy o zmaganiach w sprincie w tym sezonie, od razu myślimy o dwóch nazwiskach. Stina […]

Pierwszy dzień 2019 roku biegaczki i biegacze narciarscy spędzili w Val Mustair. Konkurencją inaugurującą zmagania w nowym roku były biegi sprinterskie. Faworyci nie zawiedli. 

Jeśli mówimy o zmaganiach w sprincie w tym sezonie, od razu myślimy o dwóch nazwiskach. Stina Nilsson i Johannes Hoesflot Klaebo. To oni przyzwyczaili nas do najlepszych umiejętności w tej specjalności. Zaprezentowali je również w Val Mustair. Zarówno Szwedka, jak i Norweg odnieśli zdecydowane zwycięstwa. Nilsson na mecie wyprzedziła dwie Amerykanki, Sophie Caldwell oraz Jessice Diggins. Za plecami Klaebo zawody ukończyli Federico Pellegrino i Siergiej Ustiugow.

Po trzech z siedmiu etapów Tour de Ski na czele w rywalizacji pań znajduje się Jessica Diggins, która o 1,1 sekundy wyprzedza Norweżkę Ingvild Flugstad Oestberg. Trzecią pozycję ze stratą przeszło 15 sekund do liderki zajmuje Natalia Niepriajewa. Na 63. pozycji sklasyfikowana jest Urszula Łętocha.

U mężczyzn mamy na tę chwilę bardziej wyraźnego lidera. Johannes Hoesflot Klaebo znajduje się 12 sekund przed Siergiejem Ustiugowem. Ponad 25 sekund do Norwega traci Aleksander Bolszunow. Na 82. miejscu plasuje się Kamil Bury, a 89. jest Maciej Staręga.

W Oberstdorfie zawodnicy rywalizować będą przez dwa dni. We środę odbędą się biegi stylem klasycznym. Panie pokonają dystans 10, a panowie 15 kilometrów. W czwartek na tych samych dystansach sportowcy rywalizować będą stylem dowolnym.

ŚRODA – 2 STYCZNIA 2019

11:45 Tour de Ski, Oberstdorf, Niemcy: BIEG NA 10 KM STYLEM KLASYCZNYM KOBIET na żywo
Eurosport 1 HDTVP Sport HDIplasport.tvp.pl
Komentarz w TVP Sport: Jarosław Idzi – Piotr Meissner

13:45
 Tour de Ski, Oberstdorf, Niemcy: BIEG NA 15 KM STYLEM KLASYCZNYM MĘŻCZYZN na żywo
Eurosport 1 HDIpla

CZWARTEK – 3 STYCZNIA 2019

12:55 Tour de Ski, Oberstdorf, Niemcy: BIEG NA 15 KM STYLEM DOWOLNYM MĘŻCZYZN na żywo
*(o 16:15  w Eurosport 1 HD)
Eurosport 1 HDIpla

15:05 Tour de Ski, Oberstdorf, Niemcy: BIEG NA 10 KM STYLEM DOWOLNYM KOBIET na żywo
*(od 15:30 również w Eurosport 1 HD)
TVP Sport HDsport.tvp.plEurosport 1 HDIpla

About Michał Winiarczyk