Transmisje z Abu Dhabi Tour 2018 w Eurosporcie 2

Kolarze po raz 4. odwiedzą Abu Dhabi, a po raz 2. będzie to wyścig cyklu UCI World Tour. 5-etapowy wyścig składa się z 3 płaskich odcinków, indywidualnej jazdy na czas, oraz ostatniego – górskiego etapu. Obrońcą tytułu będzie Rui Costa. […]

Obrońcą tytułu będzie Rui Costa. Portugalczyk wygrał w zeszłym roku po wyrównanej walce z Ilnurem Zakarinem. Na ostatnim stopniu podium stanął Tom Dumoulin. Rafał Majka rok temu zajął 6. miejsce, a tuż przed nim uplasował się Julian Alaphilippe. 8. pozycja przypadła Fabio Aru. Wymienieni zawodnicy zajęli czołowe miejsca w zeszłorocznym wyścigu i w tym roku także uznawani są za faworytów. Z czołówki z przed roku zabraknie jedynie czwartego Bauke Mollemy. Holender startował niedawno w Porugalii i zajął tam 4. miejsce w klasyfikacji generalnej (zwycięzcą został Michał Kwiatkowski). Zakarin, Dumoulin, Aru i Kelderman wyścigiem w środę rozpoczną starty w tym sezonie i ciekawe jaką formę przygotowali na start. 3 pierwsze etapy będą należały do sprinterów, więc Ci także postanowili powalczyć o etapowe zwycięstwa. Na liście znajdują się mi.in: Andre Greipel, Mark Cavendish, Marcel Kittel.