Triathlon na najwyższym poziomie w TVP

Ofensywa TVP na rynku praw transmisji sportowych trwa. Do szerokiego grona dyscyplin relacjonowanych przez publicznego nadawcę w naszym kraju dołącza triathlon. Na antenie TVP Sport oglądać będziemy mogli najlepszych na świecie specjalistów od połączenia pływania, jazdy na rowerze i biegu, […]

Ofensywa TVP na rynku praw transmisji sportowych trwa. Do szerokiego grona dyscyplin relacjonowanych przez publicznego nadawcę w naszym kraju dołącza triathlon. Na antenie TVP Sport oglądać będziemy mogli najlepszych na świecie specjalistów od połączenia pływania, jazdy na rowerze i biegu, walczących o tytuł mistrza świata.

Cykl ITU World Triathlon Series pod obecną postacią powstał w 2009 roku, kiedy to zastąpił odbywającą się od 1989 roku rywalizację o mistrzostwo świata w pojedynczych wyścigach. Przez trzy pierwsze lata nosił nazwę „World Championships Series”, a od 2012 roku znany jest pod obecną nazwą. Elita triathlonistów rywalizuje na dystansie olimpijskim – 1,5 km pływania, 40 km jazdy na rowerze i 10 km biegu. Na zmagania World Triathlon Series składa się dziewięć zawodów. Pierwsze zawody w tym roku odbędą się już w najbliższy weekend w Abu Zabi. Później zawodnicy i zawodniczki zaprezentują się w Gold Coast, Jokohamie, Leeds, Hamburgu, Edmonton, Montrealu i Sztokholmie, a we wrześniu wystąpią w finale w Rotterdamie.

Jak donosi oficjalna strona internetowa Polskiego Związku Triathlonu oprócz zawodów TVP nabyło prawa do piętnastu 52-minutowych odcinków magazynu Międzynarodowej Federacji Triathlonu. Zarówno zawody, jak i magazyn, skomentują Piotr Dębowski i Piotr Sobczyński.

Relacja z zawodów w Abu Zabi będzie miała premierę we wtorek wieczorem. Oglądać będzie można ją na antenie TVP Sport, jak i na platformie sport.tvp.pl.

WTOREK – 7 MARCA 2017

21:05 World Triathlon Series, Abu Zabi, Zjednoczone Emiraty Arabskie: ZAWODY
TVP Sport HD  sport.tvp.pl
Komentarz: Piotr Dębowski, Piotr Sobczyński

About Wojciech Nowakowski

współzałożyciel i redaktor portalu igrzyska24.pl, dziennikarz portalu TakSięGra, hungarysta, poliglota