Trudne zadanie PGE Skry i Asseco Resovii, ZAKSA blisko awansu. Mecze play-off siatkarskich europejskich pucharów w sportowych kanałach Polsatu

Przed nami kolejne rozstrzygnięcia w fazie play-off siatkarskich europejskich pucharów. W akcji zobaczymy cztery polskie drużyny i już wiemy, że przynajmniej jeden z nich zakwalifikuje się do kolejne fazy rozgrywek.  PUCHAR CEV Przed siatkarzami Asseco Resovii Rzeszów bardzo trudne zadanie. […]

PUCHAR CEV
Przed siatkarzami Asseco Resovii Rzeszów bardzo trudne zadanie. W hali na Podpromiu podejmą Biełogorje Biełgorod w rewanżowym meczu półfinałowym Pucharu CEV. Pierwsze spotkanie zakończyło się prawdziwą masakrą podopiecznych trenera Andrzeja Kowala, którzy w żadnym secie nie ugrali choćby 20 punktów. Na własnym obiekcie powinno być nieco łatwiej, zadbają o to szczególnie zagorzali fani Rzeszowian, ale o awans będzie bardzo trudno. Trzeba najpierw pokonać Biełogorje 3:0 lub 3:1, a następnie wygrać tzw. złotego seta. Wydaje się to mało prawdopodobne, bowiem Rosjanie to jeden z najmocniejszych zespołów na świecie, w którego szeregach występują gwiazdy światowego formatu. Małą nadzieję dla Resovii może być raczej kiepska forma przeciwnika. W rodzimej Super Lidze zajęli co prawda drugie miejsce w sezonie zasadniczym, ale w ćwierćfinałach zanotowali dwie porażki z niżej notowanym Kemerovem i marzenia o medalach muszą odłożyć na kolejny sezon.

LIGA MISTRZÓW CEV
Dużo emocji przyniosły pierwsze spotkania 1/12 finału i można spodziewać się, że w rewanżach nie będzie inaczej. Klarowna wydaje się być sytuacja w meczach polskich zespołów. ZAKSA Kędzierzyn-Kozle pokonała na wyjezdzie Jastrzębski Węgiel 3:1 i we własnej hali wystarczy im wygranie dwóch setów. Co prawda podopieczni Ferdinando de Giorgiego grają z meczu na mecz coraz lepiej, ale i tak nie mają większych szans w starciu z mistrzem Polski. Przed bardzo trudnym zadaniem stanie PGE Skra Bełchatów, która w łódzkiej Atlas Arenie przegrała 2:3 z naszpikowaną gwiazdami Lube Bancą Civitanovą. Wicemistrz Polski zagrał nadspodziewanie dobrze w dwóch pierwszych setach, wygrał je, ale potem obniżył swój poziom gry i kolejne trzy starcia łatwo zapisała na swoje konto ekipa z Włoch. Bełchatowianie na pewno jeszcze wierzą w sukces, ale muszą zagrać cały mecz tak koncertowo, jak pierwsze dwa sety w Łodzi, a jednocześnie licząc na słabszą formę gospodarzy…

Ciekawie będzie w pozostałych parach. Lokomotiv Nowosybirsk niespodziewanie nie był w stanie ugrać seta w belgijskim Maaseik i teraz musi liczyć na doskonałe spotkanie przed własną publicznością, zwycięstwo 3:0 lub 3:1 i tryumf w tzw. złotym secie. Noliko wciąż nie jest faworytem do awansu, ale brakuje im do niego naprawdę niewiele. Niełatwe zadanie czeka również Diatec Trentino, które sensacyjnie przegrało 2:3 z rewelacją rozgrywek, francuskim Chaumont. Chociaż Włosi wciąż mają duże szansę na promocję, to muszą liczyć się z dużym oporem gości, którzy zaskakują w tym sezonie chyba nawet samych siebie. Większych problemów z awansem nie powinny mieć SIR Safety Peruggia i Friedrichschafen, które planowo wygrały swoje wyjazdowe mecze. Warto zwrócić uwagę szczególnie na niemiecki zespół, bo to właśnie on będzie potencjalnym przeciwnikiem ZAKSY lub Jastrzębskiego w ostatecznej walce o Final Four.

LIGA MISTRZYŃ CEV
Dla żeńskich zespołów będą to dopiero pierwsze mecze w 1/6 finału. Najwięcej emocji powinien przynieść mecze Galatasaray Stambuł z Igor Gongonzola Novarą oraz Imoco Volley Conegliano z Dinamem Kazań. Wszystkie cztery ekipy mają w swoich szeregach siatkarki z najwyższej światowej półki, a o wynikach zadecyduje prawdopodobnie forma dnia. W trzecim dwumeczu faworyt jest już oczywisty. Trudno bowiem wyobrazić sobie, żeby Vakifbank Stambuł miał mieć jakiekolwiek problemy w rywalizacji z Volero Zurych. W półfinale na pewno zobaczymy za to słoweński Alba Blaj, który zorganizuje turniej finałowy.

WTOREK – 20 MARCA 2018

18:00 Puchar CEV – 1/2 finału: ASSECO RESOVIA RZESZÓW – BIEŁOGORJE BIEŁGOROD na żywo
Polsat Sport HDIpla

ŚRODA – 21 MARCA 2018

13:30 Liga Mistrzów CEV – 1. runda play-off: LOKOMOTIW NOWOSYBIRSK – NOLIKO MAASEIK na żywo

16:50

Liga Mistrzyń CEV – 1. runda play-off: GALATASARAY STAMBUŁ – IGOR GORGONZOLA NOVARA na żywo

20:00
Liga Mistrzów CEV – 1. runda play-off: ZAKSA KĘDZIERZYN-KOŹLE – JASTRZĘBSKI WĘGIEL na żywo

20:30
Liga Mistrzów CEV – 1. runda play-off: SIR COLUSSI SICOMA PERUGIA – HALKBANK ANKARA na żywo

23:05 Liga Mistrzyń CEV – 1. runda play-off: IMOCO VOLLEY CONEGLIANO – DINAMO KAZAŃ premiera.200

CZWARTEK – 22 MARCA 2018

19:50 Liga Mistrzów CEV – 1. runda play-off: VFB FRIEDRICHSHAFEN – BERLIN RECYCLING VOLLEYS na żywo

20:30
Liga Mistrzów CEV – 1. runda play-off: CUCINE LUBE CIVITANOVA – PGE SKRA BEŁCHATÓW na żywo

22:30 Liga Mistrzyń CEV – 1. runda play-off: VOLERO ZURYCH – VAKIFBANK STAMBUŁ premiera.200