Trudny wyjazd sensacyjnego lidera. 18. kolejka I ligi polskiej w Polsacie Sport

Starcie trzeciego w tabeli Zagłębia Sosnowiec z sensacyjnym liderem, Chojniczanką Chojnice, będzie najciekawszym wydarzeniem 18. serii gier pierwszej ligi polskiej. Interesująco powinno być też w Zabrzu, gdzie tamtejszy Górnik podejmie Miedź Legnica. Transmisje w Polsacie Sport.  18. kolejka I ligi […]

Starcie trzeciego w tabeli Zagłębia Sosnowiec z sensacyjnym liderem, Chojniczanką Chojnice, będzie najciekawszym wydarzeniem 18. serii gier pierwszej ligi polskiej. Interesująco powinno być też w Zabrzu, gdzie tamtejszy Górnik podejmie Miedź Legnica. Transmisje w Polsacie Sport. 

18. kolejka I ligi polskiej będzie jednocześnie pierwszą serią gier, gdzie zespoły stoczą ze sobą mecze rewanżowe. Układając terminarz, pewnie nikt nie przypuszczał, że największym hitem będzie spotkanie Zagłębia Sosnowiec z Chojniczanką Chojnice. O ile postawa podopiecznych Piotra Mandrysza nie jest czymś sensacyjnym, o tyle gra gości zaskakuje. Lider z Chojnic zagrał znakomitą rundę jesienną, w której zanotował tylko jedną porażkę. Za twórcę sukcesu można uznać Macieja Bartoszka, który stworzył świetnie rozumiejący się zespół, walczący o każdy centymetr boiska. Kibiców lidera I ligi może martwić fakt, że trener ten wybrał prowadzenie ekstraklasowej Korony Kielce. Nie wiadomo, jak w nowej roli zaprezentuje się Hermes Neves Soares, dotychczas asystent Bartoszka. Przed nim bardzo ciężkie zadanie, ale jeśli utrzyma poziom gry Chojniczanki, to jego akcje na karuzeli trenerskiej pójdą mocno w górę. Przed nim bardzo trudny debiut. Wyjazd do Sosnowca to jeden z najtrudniejszych momentów w terminarzu. Zespół ze Śląska to kadrowo jedna z najsilniejszych ekip w lidze, która jeszcze niedawno była na szczycie tabeli. Jednak dwie porażki w dwóch ostatnich spotkaniach spowodowały, że Zagłębie spadło na trzecie miejsce. Nie zmienia to faktu, że podopieczni Piotra Mandrysza będą faworytami spotkania. Pierwszy mecz pomiędzy tymi drużynami zakończył się remisem 2:2.

Górnik Zabrze i Miedź Legnica to zespoły z ekstraklasowymi aspiracjami. Praktyka pokazuje jednak, że łatwo o awans im nie będzie. Gospodarze niedzielnego spotkania długo nie mogą złapać rytmu, przeplatając niezłe mecze fatalnymi. Kibice mogą być jednak pełni nadziei. Górnik w ostatniej kolejce bardzo pewnie pokonał Wisłę Puławy, grając najlepsze spotkanie w całym sezonie ligowym. Wydaje się, że jeśli ten poziom zostałby utrzymany, to w I lidze jest mało zespołów, które mogłyby z nim skutecznie rywalizować. Jednym z nich jest na pewno Miedź Legnica, ale drużyna prowadzona przez Ryszarda Tarasiewicza nie wykorzystuje maksymalnego potencjału, jakim niewątpliwie dysponuje. Obie ekipy mają na koncie po 24 punktów, więc stawka tego spotkania jest niebagatelna. Wygrany może włączyć się o walkę o awans do Ekstraklasy, a strata przegranego jeszcze bardziej się powiększy. Emocje gwarantowane i chyba też wysoki poziom. Pierwsze spotkanie pomiędzy tymi drużynami zakończyło się wygraną Legniczan 1:0 po bardzo dobrym widowisku.

pasek2

SOBOTA – 19 LISTOPADA 2016

17:30 I Liga: WSTĘP DO MECZU na żywo
Polsat Sport HDIpla
Komentarz: Marcin Feddek – Andrzej Iwan (z Sosnowca)
Reporter: Sebastian Staszewski

17:40
I Liga – 18. kolejka: ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC – CHOJNICZANKA CHOJNICE na żywo
Polsat Sport HDIpla
Komentarz: Marcin Feddek – Andrzej Iwan (z Sosnowca)
Reporter: Sebastian Staszewski

NIEDZIELA – 20 LISTOPADA 2016

17:30 I Liga: WSTĘP DO MECZU na żywo
Polsat Sport HDIpla
Komentarz: Piotr Przybysz – Andrzej Iwan (z Zabrza)
Reporter: Sebastian Staszewski

17:40
I Liga – 18. kolejka: GÓRNIK ZABRZE – MIEDŹ LEGNICA na żywo
Polsat Sport HDIpla
Komentarz: Piotr Przybysz – Andrzej Iwan (z Zabrza)
Reporter: Sebastian Staszewski
pasek2

About Jakub Zegarowski