Trzy mecze z NHL w TVP Sport

W tym tygodniu będzie można zobaczyć starcia lidera oraz wicelidera Zachodu, które odbędą się w sobotę i niedzielę. Już w środe ciekawe spotkanie o dziewiątą lokatę na Wschodzie pomiędzy Flyers i Canadiens. W Wells Fargo Center Flyers podejmą Canadiens. Obie […]

W tym tygodniu będzie można zobaczyć starcia lidera oraz wicelidera Zachodu, które odbędą się w sobotę i niedzielę. Już w środe ciekawe spotkanie o dziewiątą lokatę na Wschodzie pomiędzy Flyers i Canadiens.

W Wells Fargo Center Flyers podejmą Canadiens. Obie ekipy dzielą raptem dwa punkty, więc można nazwać ten mecz spotkaniem o dziewiąte miejsce na Wschodzie. Gospodarze mają piątą najgorszą defensywe w swojej Konferencji. Wyniki dwóch poprzednich meczów z tego sezonu świadczą, że są to jednostronne pojedynki. Jeden pojedynek wygrali gracze z Philadeplhi 5:2, by następnie ulec 5:1. Co ciekawe były to dwa pojedynki rozegrane w Montrealu.

Czternasta ekipa Zachodu – Ducks podejmie wicelidera tej samej konferencji, czyli Sharks. Gracze z Anaheim w dwóch poprzednich spotkaniach odnieśli zwycięstwa. Pokonali Floridę Panthers oraz Colorado Avalnche. Podpieczni Petera DeBoera są w kryzysie o czym świadczą trzy porażki z rzędu. Polegli z Floridą Panthers, Nashville Predators oraz Vegan Golden Knights. Bilans z tych trzech spotkań ta aż pietnaście bramek straconych i siedem zdobytych. Dla przyjezdnych jest to idelny rywal na przełamanie, ponieważ wygrali z nim ostatnie sześć meczów.

Canucks z Flames to ostatnia propozycja na ten tydzień. Gracze z Vancouver mają na swoim koncie aż czterdzieści dwie porażki, co daje im dopiero dwunastą lokatę w Konferencji Zachodniej. Dwa pojedynki z tego sezonu niespodziewanie padły łupem gospodarzy. Podopieczni Billego Petersa trzy poprzednie wyjazdowe spotkania przegrali. Mimo tej złej passy są liderem, bo wykorzystali słabą formę San Jose.

 

ŚRODA – 20 MARCA 2019

00:05 NHL: PHILADELPHIA FLYERS – MONTREAL CANADIENS na żywo
TVP Sport HD
 sport.tvp.pl

SOBOTA – 23 MARCA 2019

03:00 NHL: ANAHEIM DUCKS – SAN JOSE SHARKS na żywo
TVP Sport HD
 sport.tvp.pl

NIEDZIELA – 24 MARCA 2019

03:00 NHL:VANCOUVER CANUCKS – CALGARY FLAMES na żywo
TVP Sport HD
 sport.tvp.pl

About Mateusz Bartkowiak