Trzy mecze z NHL w TVP Sport

Środa, piątek i sobota to dni tradycyjnie zarezerwowane dla hokeistów najlepszej ligi – NHL. W TD Garden Boston zmierzy się z Minesotą. Gracze Cassidya Brucea od momentu porażki u siebie z New Jersey Devils zanotowali kolejno cztery zwycięstwa. W pokonanym […]

Środa, piątek i sobota to dni tradycyjnie zarezerwowane dla hokeistów najlepszej ligi – NHL.

W TD Garden Boston zmierzy się z Minesotą. Gracze Cassidya Brucea od momentu porażki u siebie z New Jersey Devils zanotowali kolejno cztery zwycięstwa. W pokonanym polu zostawili: dwukrotnie Buffalo Sabres, raz Chicago Blackhawks oraz raz Calgary Flames. Przyjezdni mają passę trzech zwycięstw z rzędu. Obie drużyny przystąpią do meczu osłabione. W Bruins zabraknie 21- letniego obrońcy Charlesa McAvoya oraz 26-letniego napastnik Joakima Nordstroma. Goście zagrają bez dwóch Kanadyjczyków: Erica Fehra oraz Mathewa Dumba.

New Jersey zmierzy się z Toronto. W obu drużynach jest aż po pięciu zawodników, którzy nie wystąpią. Wydaję się, że dla graczy Maple będzie to łatwe spotkanie. Zajmują oni drugą lokatę w Konferencji Wschodniej, tuż za plecami Tampy. New Jersey zajmuję  dopiero trzynaste miejsce. Ostatnie dwa starcia to były zdecydowane wygrane graczy z Kanady. Tym razem oni też są faworytem tego starcia.

Trzy tygodnie temu Buffalo zajmowało miejsce dające szanse na play-off. Jednak cztery przegrane w pięciu meczach spowodowały, że ich awans nie jest już tak pewny i będą musieli do samego końca walczyć z Canadiens. Hurricanes mają jeszcze mniejsze szanse na awans ponieważ do drużyny New York Islanders, z którą toczą bój mają siedem punktów straty. W tym sezonie obie ekipy spotkały się ze sobą trzykrotnie i wszystkie te mecze padły łupem graczy Caroliny. Wydaje się, że mimo tego większe szanse na zwycięstwa ma gospodarz tego pojedynku.


ŚRODA – 9 STYCZNIA 2019

01:00 NHL: BOSTON BRUINS – MINNESOTA WILD na żywo
TVP Sport HD
 sport.tvp.pl

PIĄTEK – 9 STYCZNIA 2019

01:00 NHL: NEW JERSEY DEVILS – TORONTO MAPLE LEAFS na żywo
TVP Sport HD
 sport.tvp.pl

SOBOTA – 10 STYCZNIA 2019

01:30 NHL: CAROLINA HURRICANES – BUFFALO SABRES na żywo
TVP Sport HD
 sport.tvp.pl

About Mateusz Bartkowiak