Tydzień z kolarstwem w Eurosporcie

Ten tydzień to 3 kolarskie wyścigi transmitowane przez Eurosport. Nie zabraknie emocji i nie zabraknie wysokiego poziomu, ponieważ w akcji obejrzymy najlepszych kolarzy świata. W środę zaczniemy ściganie w Belgii, gdzie trasę jednodniowego wyścigu można opisać jednym zdaniem. Wspinaczka i […]

Ten tydzień to 3 kolarskie wyścigi transmitowane przez Eurosport. Nie zabraknie emocji i nie zabraknie wysokiego poziomu, ponieważ w akcji obejrzymy najlepszych kolarzy świata.

W środę zaczniemy ściganie w Belgii, gdzie trasę jednodniowego wyścigu można opisać jednym zdaniem. Wspinaczka i zjazdy. W ciągu trasy liczącej niecałe 202 kilometry, kolarze będą musieli pokonać aż 27 szczytów, jeśli chcą dotrzeć do mety. Tytuły zdobytego przed rokiem bronić będzie Sonny Colbrelli, a obok Włocha, do faworytów zaliczyć możemy Tima Wellensa, Dylana Teunsa, czy Tiesja Benoota.

W niedzielę dojdzie do dwóch wyścigów, ale fani kolarstwa pewnie prędzej będą kierować swoją uwagę na pierwszy z nich, czyli Amstel Gold Race. Szybkie zakręty na zjazdach mogą spowodować wiele niespodzianek, ale póki ich nie ma, można stawiać na takie nazwiska jak Kwiatkowski (wygrana w 2015 i 2. miejsce w 2017) i Gilbert (4 zwycięstwa, ostatnie w zeszłym sezonie). Walka pomiędzy najlepszą dwójką zawodników tego wyścigu w zeszłym sezonie zapowiada się bardzo ciekawie, a przecież na starcie są jeszcze Nibali, Valverde, Alaphilippe i Wellens.

pasek2

ŚRODA – 11 KWIETNIA 2018

15:30 Europe Tour – Brabantse Pijl, Belgia: WYŚCIG na żywo
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla

NIEDZIELA – 15 KWIETNIA 2018

14:45 Amstel Gold Race, Holandia: WYŚCIG na żywo
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla

17:30 
Tro-Bro Léon, Francja: WYŚCIG na żywo
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla
pasek2

About Piotr Szczeciński