Tydzień z WWE Fastlane 2018 w Extreme Sports Channel

Ostatnią brandową galą PPV w WWE będzie Fastlane, będzie to nie tylko ostatnia duża brandowa gala przed WrestleManią, lecz już ostatnia w ogóle. Władze WWE postanowiły wycofać się z organizacji takich gal jak Money in the Bank, Tables, Ladders & […]

Ostatnią brandową galą PPV w WWE będzie Fastlane, będzie to nie tylko ostatnia duża brandowa gala przed WrestleManią, lecz już ostatnia w ogóle. Władze WWE postanowiły wycofać się z organizacji takich gal jak Money in the Bank, Tables, Ladders & Chairs, Hell in a Cell czy Elimination Chamber wyłącznie dla jednego wybranego rosteru. W związku z tym zachodzi wiele niewiadomych, jednakże wszystko to jest przyszłością, a już teraz nadszedł czas na Fastlane oraz komplet tygodniówek.

W pojedynku otwierającym Fastlane, w straciu tag teamowym zmierzą się ze sobą panie. Becky Lynch i Naomi zawalczą z duetem Natalya i Carmella. Lynch i Carmella stoczyły ze sobą walkę podczas ostatniego SmackDown wówczas po bardzo dobrej postawie drugiej z div ostatecznie rywalizację wygrała Irlandka. Tym razem faworytkami jest właśnie drużyna Lynch i Naomi, za parą tą przemawiają umiejętności ringowe oraz fakt, iż Carmella jako w dalszym ciągu posiadaczka walizki Money in the Bank przegrywa walkę za walką i nic nie wskazuje na to jakoby passa ta miała zostać przełamana właśnie teraz.

W kolejnym pojedynku naprzeciwko siebie staną Shinsuke Nakamura i Rusev, który będzie próbował zrewanżować się Japończykowi za porażkę swojego kolegi Aidena Englisha. Nakamura po zwycięstwie w Royal Rumble Matchu jest niezwykle groźny i wydaje się, że jest gotowy aby już za niespełna miesiąc sięgnąć po WWE Champion. Zwycięstwo z Bułgarskim Brutalem na pewno podbudowałoby byłego Mistrza NXT co niewątpliwie dodałoby rumieńców do kwietniowego pojedynku na WrestleManii.

W starciu o mistrzostwo kobiet SmackDown zawalczą Charlotte Flair i Ruby Riott. W ostatnim czasie córka Nature Boya mierzyła się wielokrotnie z zawodniczkami Riott Squad zarówno w pojedynkach indywidualnych jak i walkach tag teamowych. Charlotte pokonała już Liv Morgan i Sarę Logan, Ruby Riott zaś odliczyła koleżanki Flair – Becky Lynch oraz Naomi. Czas więc na ostateczne rozstrzygnięcie i walkę jeden na jednego pomiędzy liderką Riott Squad, a Mistrzynią Div Niebieskiego Brandu.

Czwarta walka to pojedynek, którego nie trzeba reklamować Bracia Usos vs The New Day w starciu o Mistrzostwo Tag Teamów SmackDown. Obydwie ekipy ostatni raz na dużej gali mierzyły się ze sobą podczas Hell in a Cell, wówczas to Big E i Xavier Woods, którzy weszli do klatki jako mistrzowie opuścili ją bez tytułów. Teraz sytuacja się odwraca i to bliźniacy będą bronić tytułów, jednakże tym razem nie jest to walka bez dyskwalifikacji. Która drużyna pojedzie z pasami mistrzowskimi na WrestleManię?

W pojedynku o mistrzostwo Stanów Zjednoczonych zmierzą się Bobby Roode i Randy Orton. Dla Roode’a będzie to kolejna obrona mistrzowskiego pasa, po który najbardziej zajadle próbują sięgnąć właśnie Orton oraz Jinder Mahal. Generalny Menedżer SmackDown Daniel Bryan jako przeciwnika dla Rooda na Fastlane wyznaczył Mahala, jednakże Komisarz Gali Shane McMahon zmienił jego decyzję i wymienił Hindusa na „Vipera”. Mahal może czuć się pokrzywdzony decyzją władz, stąd też bardzo prawdopodobne, iż na Fastlane Jinder da o sobie znać.

Fastlane zamknie pojedynek, który z tygodnia na tydzień rozrastał się. Początkowo AJ Styles miał bronić tytułu przeciwko lepszemu z pary Kevin Owens, Sami Zayn, jednakże po interwencji Stylesa w walkę eliminacyjną do pojedynku dołączeni zostali obaj Kanadyjczycy, a starcie to zamieniało się w Triple Threat Match. Następnie po pokonaniu Owensa do walki dołączył Baron Corbin, co skutkowało zawiązaniem się Fatal 4-way’u, tego samego wieczoru Dolph Ziggler pokonał Zayna i również został włączony w walkę mistrzowską, poprzez co zapowiedziany został Fatal 5-way. Na sam koniec wolny agent John Cena pokonał Mistrza WWE AJ Stylesa i również na podstawie decyzji Daniela Bryana został włączony do walki wieczoru na Fastlane, co ostatecznie doprowadziło do wyznaczenia Six-Pack Challenge’u. Na ostatnim SmackDown doszło do walki pięciu rywali z walki mistrzowskiej AJ Stylesa, Kevina Owensa, Samiego Zayna, Barona Corbina oraz Dolpha Zigglera. Pojedynek ten zakończył się nieco nieoczekiwanie, gdyż „najlepsi przyjaciele” Owens i Zayn „wyczyścili” ring po czym niespodziewanie Sami zaatakował Kevina potężnym Helluva Kickiem, a następnie doliczył go na środku ringu. Po walce Zayn udzielił krótkiego wywiadu, w którym nie powiedział wprost o zakończeniu przyjaźni z Owensem, jednakże przypuszczać można, że wydarzenia z ostatniej tygodniówki będą miały swoje konsekwencje.

Na RAW tymczasem stało się jasne, z kim na WrestleManii zawalczy Ronda Rousey, będzie to Stephanie McMahon, a pojedynek ten będzie mieszaną walką tag teamową, w związku z czym u boku Rondy stanie Kurt Angle, a wraz ze Stephanie duet utworzy jej mąż Triple H. Walka ta jest konsekwencją wydarzeń, które toczą się pomiędzy całą czwórką od Elimination Chamber, kiedy Angle zdradził co o Rousey prywatnie sądzą Komisarz RAW i Dyrektor Operacyjny WWE.

Na WrestleManię gotowy jest już także skład pojedynku o pas Mistrza Interkontynentalnego, w obronie, którego stanie The Miz przeciwko Sethowi Rollinsowi i Finnowi Balorowi. Miz wraz z Bo Dallasem i Curtisem Axelem zmierzyli się w walce handicapowej z parą Rollins i Balor na poprzednim RAW, wówczas to po zmianie wymuszonej na Finnie Seth odliczył The Miza na środku ringu. Współpracy pomiędzy pretendentami nie można spodziewać się także w kwietniowym pojedynku.

Na najbliższym RAW twarzą w twarz stanął ze sobą Mistrz Universal Brock Lesnar i pretendent do tytułu, zwycięzca starcia Elimination Chamber Roman Reigns. Tydzień temu na Czerwonej Tygodniówce obecny był Paul Heyman, który zaświadczył, że przed Summer Slam Brock Lesnar pojawi się na RAW nie tylko z pasem mistrzowskim Universal ale także i z pasem Mistrza Wagi Ciężkiej UFC. Scenariusz ten jest mało prawdopodobny, jednakże fani będą wiedzieć znacznie więcej już po najbliższej konfrontacji obydwu atletów.

W NXT tytuł pretendenta do pasa mistrzowskiego w starciu z Killianem Dainem wywalczył Aleister Black, który tym samym zmierzy się z Andrade „Cien” Almasem na gali TakeOver. W pojedynku 1/4 finału turnieju o puchar Dusty’ego Rhodesa TM61 pokonani zostali przez The Authors of Pain, a w tym tygodniu czas na kolejne dwa pojedynki ćwierćfinałowe Sanity vs Tino Sabbatelli i Riddick Moss oraz Street Profits vs Heavy Machinery. Na najbliższym NXT odbędzie się także walka o mistrzostwo Wielkiej Brytanii pomiędzy broniącym tytułu Petem Dunnem, a Adamem Colem.

pasek2

ŚRODA – 14 MARCA 2018

20:00 World Wrestling Entertainment: Fastlane 2018 premiera.200
Extreme Sport Channel  

Komentarz: Paweł „Boryss” Borkowski – Andrzej Supron

CZWARTEK – 15 MARCA 2018

20:00 World Wrestling Entertainment: RAW premiera.200
Extreme Sport Channel  

Komentarz: Paweł „Boryss” Borkowski – Andrzej Supron

PIĄTEK – 16 MARCA 2018

20:00 World Wrestling Entertainment: SmackDown premiera.200
Extreme Sport Channel 

Komentarz: Paweł „Boryss” Borkowski – Andrzej Supron

SOBOTA – 17 MARCA 2018

20:00 World Wrestling Entertainment: NXT premiera.200
Extreme Sport Channel 

Komentarz: Paweł „Boryss” Borkowski – Andrzej Supron

21:00 World Wrestling Entertainment: Main Event premiera.200
Extreme Sport Channel 
Komentarz: Paweł „Boryss” Borkowski – Andrzej Supronpasek2

About Adrian Majcher