Vive walczy o Final Four. Pierwsze mecze 1/8 finału EHF Ligi Mistrzów w nc+ i Eleven Sports

Rozpoczynamy fazę pucharową w Lidze Mistrzów piłkarzy ręcznych. Do tej fazy awansowali Mistrzowie Polski – PGE Vive Kielce. Przed zespołem Tałanta Dujszebajewa otworzyła się duża szansa na awans do ćwierćfinału. Zawodnicy Vive Kielce dobrze prezentowali się w końcówce rozgrywek grupowych. […]

Zawodnicy Vive Kielce dobrze prezentowali się w końcówce rozgrywek grupowych. Kielczanie nie przegrali czterech ostatnich pojedynków, a trzy z nich wygrali. Niestety, nie udało się awansować na wyższe miejsce niż piąte. Decydujący był początek sezonu, w którym Vive miało problemy z niżej notowanymi rywalami. W 1/8 finału rywalem Mistrzów Polski będzie Rhein-Neckar Loewen. Zespół z Mannheim w grupie A zajął 4. pozycję. Niemcy do Kielc przyjadą jednak w rezerwowym składzie ze względu na konflikt terminów z rozgrywkami Bundesligi, które traktowane są bardziej prestiżowo. Nieoczekiwanie przed Vive otworzyła się szansa na wywalczenie bezpiecznej zaliczki, która pozwoli im na awans do kolejnej fazy Ligi Mistrzów, co w tej sytuacji dla Kielczan powinno być formalnością.

Ciekawie zapowiada się pojedynek THW KielMOL-Pick Szeged. Niemcy w końcówce rozgrywek grupowych byli naciskani przez Vive Kielce, ale utrzymali 4. miejsce w grupie B, choć mogli wywalczyć zdecydowanie lepsze. Tylko dwóch „oczek” zabrakło do 2. pozycji. Kluczowe okazały się dwie ostatnie kolejki, gdy przegrali z Vive i zremisowali z PSG. Z kolei Węgrzy w swojej grupie uplasowali się na 5. lokacie z bezpieczną przewagą nad kolejnym zespołem, ale też sporą stratą do poprzedzających ich czterech drużyn. Pick od lat pozostaje w cieniu Veszprem w rozgrywkach ligowych, ale także międzynarodowych. W tym roku ciężko będzie to zmienić.

W pojedynkach IFK KristianstadFlensburgiem oraz MontpellierBarceloną mamy wyraźnych faworytów. Niemcy do końca walczyli o 2. miejsce w swojej grupie, ale ostatecznie nie udało się przegonić Veszprem. Z kolei ich rywale dopiero w ostatniej kolejce zapewnili sobie awans do fazy pucharowej, eliminując m.in. Orlen Wisłę Płock. Barcelona z kolei wykorzystała potknięcie Nantes i wskoczyła na 2. pozycje, tuż za plecami Vardaru Skopje. Dlatego też w 1/8 finału zmierzą się z drużyną, która przebrnęła baraże. Montpellier najpierw wygrało grupę D, a później okazało się lepsze w dwumeczu od Ademar Leon.

ŚRODA – 21 MARCA 2018

18:55 Liga Mistrzów EHF – 1. runda fazy play-off: THW KIEL – MOL-PICK SZEGED na żywo

SOBOTA – 24 MARCA 2018

15:30 Velux EHF Liga Mistrzów – 1. runda play-off: STUDIO na żywo
CANAL+ Sport HD

15:55
Velux EHF Liga Mistrzów – 1. runda play-off: PGE VIVE KIELCE – RHEIN NECKAR LOWEN na żywo
CANAL+ Sport HDIpla

17:55 Velux EHF Liga Mistrzów – 1. runda play-off: IFK KRISTIANSTAD – SG FLENSBURG-HANDEWITT na żywo

NIEDZIELA – 25 MARCA 2018

16:55 Velux EHF Liga Mistrzów – 1. runda play-off: MONTPELLIER HB – FC BARCELONA LASSA  na żywo

About Dawid Borucki

https://twitter.com/d_boruc, redaktor TakSięGra, sędzia WZPR, student politologii i dziennikarstwa (UAM Poznań)