W Series w Norymberdze na antenie Eleven Sports 1

Zawodniczki startujące w W Series przebywają obecnie w Norymberdze. Na torze Norisring odbędzie się czwarta runda historycznego sezonu żeńskiej serii wyścigowej.  Już od samego początku pobytu w Niemczech, znakomicie spisuje się Gosia Rdest. Reprezentantka Polski bardzo dobrze czuje się na […]

Zawodniczki startujące w W Series przebywają obecnie w Norymberdze. Na torze Norisring odbędzie się czwarta runda historycznego sezonu żeńskiej serii wyścigowej. 

Już od samego początku pobytu w Niemczech, znakomicie spisuje się Gosia Rdest. Reprezentantka Polski bardzo dobrze czuje się na obiekcie Norisring, co potwierdziła podczas piątkowych sesji treningowych. Podczas drugiej sesji Polka wykręciła najlepszy czas. Drugi najlepszy rezultat osiągnęła  Beitske Visser, która straciła do Żyrardowianki  0,011 sekundy. W pierwszym treningu doszło do kolizji pomiędzy Alice Powell i Esmee Hawkey. Po wizycie w szpitalu Powell pojawiła się później na torze. Samochód Hawkey był za bardzo uszkodzony, by zawodniczka mogła wziąć udział w drugiej sesji treningowej.

Dla Gosi Rdest nie jest to pierwszy start na Norisringu. Polka zna dobrze ten tor, ponieważ rywalizowała na nim podczas startów w Audi Sport TT Cup w latach 2015-2017. Najlepsze rezultaty Rdest to piąta pozycja wywalczona w 2016 roku i szóste miejsce zdobyte rok później.

SOBOTA – 6 LIPCA 2019

08:50 W Series, Norymberga, Niemcy: SESJA KWALIFIKACYJNA na żywo
Ipla
Komentarz: Marcin Grzywacz – Mikołaj Sokół

16:00 W Series, Norymberga, Niemcy: WYŚCIG na żywo
Ipla
Komentarz: Marcin Grzywacz – Mikołaj Sokół

About Michał Winiarczyk