W Zielonej Górze manetka gazu odkręcona do oporu. Walka na żyletki o pozostanie w elicie oraz żużlowy deser w Lesznie

Chcieliśmy emocji? To je mamy. Ostatnia kolejka rundy zasadniczej uformuje kolejność drużyn walczących w play – offach a także rozstrzygnie, kto (przynajmniej teoretycznie) pożegna się z żużlową elitą. Wszystko co najciekawsze w tej rundzie na antenie nSport+. Zaczynamy od meczu […]

Chcieliśmy emocji? To je mamy. Ostatnia kolejka rundy zasadniczej uformuje kolejność drużyn walczących w play – offach a także rozstrzygnie, kto (przynajmniej teoretycznie) pożegna się z żużlową elitą. Wszystko co najciekawsze w tej rundzie na antenie nSport+.

Zaczynamy od meczu na jak to mówią „śmierć i życie”. Tarnów przyjedzie do Zielonej Góry. Czy zielonogórskie „Motomyszy” poradzą sobie z lotem „Jaskółek”? Zależy czy będzie padało czy też nie. Tak na poważnie to wszystkie argumenty zabiorą ze sobą Tarnowianie i poczekamy na odpowiedź zielonogórskiego team`u. Po ostatnim meczu mocno oberwało się Skórnickiemu. Niby Adaś nie potrafi prowadzić drużyny? A kto wywalczył mistrzostwo Polski z Unią Leszno? Jednak aby potwierdzić swoje trenerskie umiejętności, czy raczej menadżerskie to były zawodnik urodzony we Wolsztynie musi przez ten tydzień tak poukładać swoje klocki aby utworzyć z nich monolit. Falubaz musi wygrać minimum różnicą 6 oczek aby tym samym zdobyć dodatkowo punkt bonusowy i uzyskać lepszy bilans małych punktów w tabeli.  Czy tarnowianie na to pozwolą? A może klątwa Pedersena, mówiąca o tym, kto ma Duńczyka w składzie ten leci z ligi znów zaczęła działać? Przekonamy się w niedzielne popołudnie.

Po tych arcyciekawych zawodach w szranki staną aktualny mistrz i wicemistrz kraju. Chociaż ten pojedynek nie będzie z takim obciążeniem gatunkowym jak ubiegłoroczny finał to ważny będzie głównie dla miejscowego zespołu. Unia Leszno wchodzi do play – offów z pierwszego miejsca. Ostatnie jednak mecze a właściwie postawa niektórych z liderów budzi obawy przed decydującą rundą. Można więc śmiało przyznać, że mecz z wicemistrzem kraju gdy leszczynianie nie mają nic do stracenia będzie okazją do odbudowania morale zespołu. Wrocław pojedzie na całego. Nadal nie jest pewny, z którego miejsca przystąpi do play – offów ale wydawać by się mogło, że „Byczków” woleliby uniknąć. Tylko czy mówiąc o play – offach można doszukiwać się rywala, który mówiąc kolokwialnie „bardziej leży”?

NIEDZIELA – 26 SIERPNIA 2018

16:30 PGE Ekstraliga – 14. kolejka: WSTĘP DO ZAWODÓW na żywo


17:00 
PGE Ekstraliga – 14. kolejka: FALUBAZ ZIELONA GÓRA – GRUPA AZOTY UNIA TARNÓW na żywo


19:00 
PGE Ekstraliga – 14. kolejka: WSTĘP DO ZAWODÓW na żywo


19:30 
PGE Ekstraliga – 14. kolejka: FOGO UNIA LESZNO – BETARD SPARTA WROCŁAW na żywo


21:15
 Magazyn PGE EKSTRALIGA na żywo

About Michał Lewandowski