Walka o mistrzostwo nabiera rumieńców. 3 weekendowe spotkania Eredivisie w Polsacie

Jeszcze tydzień temu PSV miało 10 punktów przewagi nad Ajaxem. Po bezpośrednim starciu z zespołem z Amsterdamu, oraz remisie w środku tygodnia z Groningen ich przewaga to już tylko 5 oczek. Ajax złapał wiatr w żagle i mając niewielką stratę […]

Jeszcze tydzień temu PSV miało 10 punktów przewagi nad Ajaxem. Po bezpośrednim starciu z zespołem z Amsterdamu, oraz remisie w środku tygodnia z Groningen ich przewaga to już tylko 5 oczek. Ajax złapał wiatr w żagle i mając niewielką stratę do rywala będzie naciskał coraz bardziej.

PSV ze sporą przewagą prowadziło w tabeli ligi holenderskiej i wydawało się, że nikt nie jest w stanie ich powstrzymać przed zdobyciem mistrzostwa. Taka opinia zmieniła się po meczu z Ajaxem, który przegrali aż 0-3. W pierwszej połowie nie oddali nawet strzału na bramkę, a wszystkie gole stracili w przeciągu 11 minut. Po słabym meczu w Amsterdamie, wybrali się do Groningen i tam tylko zremisowali 3-3 z ligowym średniakiem, tracąc gola w 95. minucie. Wracając do meczu z Ajaxem – na początku tego spotkania urazu doznał Jurgen Locadia. Snajper PSV (w 15 meczach zdobył 9 goli) nie zagrał także w meczu z Groningen i zabraknie go w sobotni wieczór. ADO Den Haag zajmuje 8. miejsce w tabeli i liczy na grę w europejskich pucharach. Przybliżyli się do miejsca premiowanego grą w play-offach o Ligę Europy, dzięki wygranym 3-2 z Rodą i Twente. Zespół z Hagi ostatni raz pokonał PSV w lutym 2011. Tym razem znów faworytem jest PSV, ale mecz z liderem będącym w dołku może być idealną okazją na zdobycie 3 punktów.

W niedzielę czekają nas 2 mecze. O 12:30 rozpoczną się Derby Rotterdamu. Przedostatnia w tabeli Sparta podejmie u siebie 6. Feyenoord. Rywalizacja tych drużyn wyglądała bardzo ciekawie w zeszłym sezonie. W pierwszym ze spotkań Feyenoord nie dał rywalom szans i wygrał 6-1. W rewanżu Sparta strzeliła gola już w 1. minucie i nie oddała prowadzenia, mimo przygniatającej przewagi Feyenoordu. Gospodarze przegrali 3 ostatnie mecze, a na zwycięstwo czekają od pięciu meczów. Feyenoord nie przegrał od 6 spotkań w lidze, a w Lidze Mistrzów odniósł swoje pierwsze i jedyne zwycięstwo w tym sezonie (2-1 z Napoli). Mistrzowie Holandii odpadli już z europejskich pucharów i w pełni mogą skupić się na odrabianiu strat w lidze. Trzecim i ostatnim spotkaniem w ten weekend będzie starcie AZ Alkmaar – Ajax. Ten mecz zapowiada się najciekawiej, bo naprzeciw siebie staną zespoły znajdujące się na podium. Ajax znakomicie spisuje się w ofensywie. Każdy z ostatnich 5 meczów kończy z minimum 3 strzelonymi golami (w tym aż 8 bramek przeciwko Bredzie i 5 przeciwko Rodzie). Po pokonaniu PSV, wygrali w czwartek z Excelsiorem 3-1. AZ Alkmaar nie przegrał od 9 spotkań w lidze, ale po ostatnim remisie ze Zwolle czuć było rozczarowanie, ponieważ zespół miał za sobą serię 7 zwycięstw i mecz w środku tygodnia ją zakończył. Faworytem niedzielnego meczu jest Ajax i nie wydaje się by po tak świetnym meczu jak ten z PSV miał wystraszyć się najbliższych rywali.