Weekend pod znakiem krajowych pucharów w Sportklubie

Jak co tydzień w Sportklubie pora na spore emocje z piłką ręczną na najwyższym europejskim poziomie. Tym razem jednak zamiast rozgrywek ligowych czekają nas rozstrzygnięcia w krajowych pucharów. Transmisje ze wszystkich spotkań półfinałowych i finałowych oczywiście w Sportklub.  Po zapewnieniu […]

Jak co tydzień w Sportklubie pora na spore emocje z piłką ręczną na najwyższym europejskim poziomie. Tym razem jednak zamiast rozgrywek ligowych czekają nas rozstrzygnięcia w krajowych pucharów. Transmisje ze wszystkich spotkań półfinałowych i finałowych oczywiście w Sportklub. 

Po zapewnieniu sobie mistrzostwa i odpadnięciu z Ligi Mistrzów Copa del Rey to ostatnie możliwe trofeum do wywalczenia dla Dumy Katalonii. Patrząc na ich obecną dyspozycję i dość szeroki skład wydaje się, że to osiągnięcie przyjdzie im z łatwością. W piątkowy wieczór rozegrają spotkanie ćwierćfinałowe z Atletico Valladolid. W innym ciekawym ćwierćfinałowym Abanca Ademat Leon zmierzy się z Quabit Guadalajarą. W ostatnich latach najczęściej po to trofeum sięgała właśnie FC Barcelona, przez ostatnie 6 lat, aż 5-krotnie grali w finale. Z czego krajowy puchar wygrywali już 4 razy z rzędu. Teraz stoją przed szansą wywalczenie piątego tytułu z rzędu i wyrównanie osiągnięcia Atletcio Madryt z lat 60 poprzedniego wieku.

Trochę inaczej wygląda sytuacja w DHB Pokal. Tam jednego głównego faworyta jest bardzo trudno wskazać. Choć wydaję się, że najbliżej tego może być ekipa Rhein Neckar Lowen. Ekipa z Mannheim jest bliska wywalczenia mistrzowskiej patery a teraz stanie przed szansą wywalczenia pucharu kraju. Jednak za czym będą mogli świętować puchar, czekają ich przynajmniej dwa spotkania. W sobotnim półfinale zmierzą się z SC Magdeburg z Piotrem Chrapkowskim w składzie. W razie zwycięstwa awansują do niedzielnego finału, gdzie będzie czekać na nich lepszy z pary TSV Hannover-BurgdorfHSG Wetzlar.

PIĄTEK – 4 MAJA 2018

18:30 Copa del Rey – 1/4 finału: ABANCA ADEMAR LEÓN – QUABIT GUADALAJARA na żywo


20:30 
Copa del Rey – 1/4 finału: FC BARCELONA LASSA – RECOLETAS ATLÉTICO VALLADOLID na żywo

SOBOTA – 5 MAJA 2018

15:15 DHB Pokal – 1/2 Finału: SC MAGDEBURG – RHEIN NECKAR LOWEN na żywo


17:00 
Copa del Rey – 1/2 finału: ??? – ??? premiera.200


19:00 
Copa del Rey – 1/2 finału: ??? – ??? na żywo


20:45 
DHB Pokal – 1/2 Finału: TSV HANNOVER-BURGDORF – HSG WETZLAR premiera.200

NIEDZIELA – 6 MAJA 2018

15:15 DHB Pokal – Finał: ??? – ??? na żywo


17:00 
Copa del Rey – Finał: ??? – ???  na żywo

About Adam Zakrzewski

https://twitter.com/AddidasAdam