Weekend z biegami narciarskimi na antenach TVP Sport i Eurosportu 2

Puchar Świata w Seefeld oraz cykl Visma Ski Classics w Trentino –  to dwie propozycje na weekend dla fanów biegów narciarskich. Transmisje w TVP Sport i w Eurosporcie 2. W ubiegłym tygodniu zawody Pucharu Świata odbyły się w słoweńskiej Planicy. […]

Puchar Świata w Seefeld oraz cykl Visma Ski Classics w Trentino –  to dwie propozycje na weekend dla fanów biegów narciarskich. Transmisje w TVP Sport i w Eurosporcie 2.

W ubiegłym tygodniu zawody Pucharu Świata odbyły się w słoweńskiej Planicy. Na starcie pojawiła się Justyna Kowalczyk, dla której był to ostatni występ w rywalizacji najwyższej rangi przed Igrzyskami Olimpijskimi. Polka bardzo źle zaczęła weekend. W sprincie techniką klasyczną nie zdołała przebrnąć kwalifikacji. Zajęła 35. miejsce i nie zobaczyliśmy jej w ćwierćfinałach. Z dużo lepszej strony najbardziej utytułowana polska biegaczka pokazała się w niedzielę. Na dystansie 10 kilometrów stylem klasycznym zajęła ósme miejsce. Do zwyciężczyni – Kristy Parmakoski, Polka straciła nieco ponad minutę. W klasyfikacji generalnej na prowadzeniu wciąż znajduje się Heidi Weng. W sobotnim sprincie triumfowała Stina Nilsson. W rywalizacji mężczyzn zwycięstwa odnieśli Johannes Hoesflot Klaebo oraz Alexey Poltoranin. W Seefeld zobaczymy rywalizację sprinterską stylem dowolnym i biegi ze startu wspólnego również techniką dowolną.

W niedzielę na antenie TVP Sport będziemy mogli obejrzeć kolejny bieg z cyklu Visma Ski Classics. Będzie to słynna Marcialonga, rozgrywana na dystansie 70. kilometrów stylem klasycznym. Do tej pory w trwającym sezonie najlepiej radzili sobie Norweżka Britta Johansson Norgren i jej rodak Tord Asle Gjerdalen.

pasek2

SOBOTA – 27 STYCZNIA 2018

14:00 Puchar Świata, Seefeld, Austria: SPRINT ST. DOWOLNYM KOBIET I MĘŻCZYZN na żywo
Eurosport PlayerIpla
Komentarz: Kacper Merk

NIEDZIELA – 28 STYCZNIA 2018

07:45 Ski Classics, Trentino, Włochy: 70 KM ST. KLASYCZNYM na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl
Komentarz: Jarosław Idzi – Piotr Meissner

11:15 
Puchar Świata, Seefeld, Austria: 15 KM MĘŻCZYZN ST. DOWOLNYM ZE STARTU WSPÓLNEGO na żywo
Eurosport PlayerIpla
Komentarz: Kacper Merk

14:30 
Puchar Świata, Seefeld, Austria: 10 KM KOBIET ST. DOWOLNYM ZE STARTU WSPÓLNEGO na żywo
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla
Komentarz: Kacper Merk
pasek2

About Michał Winiarczyk