Weekend z futbolem w Polsacie

W dniach 3. i 4. marca Polsat Sport przeprowadzi tranmisję z meczów lig holenderskiej i rosyjskiej. Będziemy świadkami między innymi Derbów Moskwy, które są jednocześnie meczem czołowych drużyn w lidze. W 25. kolejce holenderskiej Eredivisie, PSV wygrał 3-1 w hicie […]

W 25. kolejce holenderskiej Eredivisie, PSV wygrał 3-1 w hicie z Feyenoordem. Zespół z Eindhoven zwiększył swoją przewagę nad drugim Ajaxem, a Feyenoord spadł już na 5. pozycję. W najbliższy weekend Polsat Sport pokaże mecze każdego z wymienionej trójki. PSV zagra z Utrechtem, czyli 4. zespołem aktualnych rozgrywek. Utrecht wygrał 4 ostatnie mecze, ale aż 3 z nich to spotkania z zespołami ze strefy spadkowej. Lider tabeli po zwycięstwie z Feyenoordem przedłużył swoją passę ligowych meczów bez porażki do 10 spotkań. Na własnym stadionie jeszcze nie przegrał oraz stracił na nim zaledwie 8 goli. Utrecht na początku sezonu gościł PSV, wtedy mecz zakończył się zwycięstwem aktualnego lidera aż 7-1. Feyenoord zagra na wyjeździe z beniaminkiem z Bredy i dla mistrzów Holandii ten mecz, to okazja do rewanżu. W pierwszym spotkaniu przegrali z 0-2, mimo że przez cały mecz stwarzali sobie więcej sytuacji, a w dodatku nie wykorzystali karnego. NAC Breda broni się przed spadkiem i robi to skutecznie, bo ich przewaga nad strefą spadkową to 4 punkty.

W niedzielę Vitesse podejmie na własnym stadionie Ajax. Różnica między oboma zespołami to 20 punktów na korzyść Ajaxu, ale to jednak Vitesse w pierwszym meczu było górą, wygrywając 2-1. W najbliższym spotkaniu nic nie wskazuje, aby po raz kolejny miało dojść do niespodzianki, ponieważ amsterdamski zespół nie przegrał od 14 meczów, a po bezbramkowym remisie w ostatniej kolejce z ADO Den Haag będzie chciał pokazać się z jak najlepszej strony tym bardziej, że mówimy o najlepszej ofensywie ligi. Vitesse w ostatnich 2 kolejkach zdobyło tylko 1 punkt, a nie grali z bardzo wymagającymi rywalami. W Moskwie trwają przygotowania do derbów, a naprzeciw siebie staną lider – Lokomotiv i trzeci zespół – Spartak. W tym sezonie będzie to już trzecia odsłona tej rywalizacji. Na początku sezonu zespoły te spotkały się w Superpucharze (Spartak jest mistrzem, Lokomotiv zwycięzcą Pucharu). Wtedy po bezbramkowych 90 minutach, doszło do dogrywki i zakończyła się ona zwycięstwem Spartaka 2-1. Piłkarze po miesiącu spotkali się ponownie, tym razem w ramach rozgrywek ligowych i utrzymali poziom emocji z dogrywki wcześniejszego meczu. Starcie ligowe zakończyło się zwycięstwem Lokomotivu aż 4-3, choć nic nie zapowiadało takiego obrotu spraw, bo po pierwszej połowie to Spartak prowadził 2-0. Różnica między moskiewskimi zespołami to 8 punktów, więc Spartak cały czas wierzy w obronę mistrzowskiego tytułu. 21. kolejka ligi Rosyjskiej będzie pierwszą po przerwie zimowej i ciężko powiedzieć w jakiej formie jest wiele zespołów, ale to nie dotyczy tej dwójki, która ma już za sobą dwumecz w Lidze Europy. Lokomotiv po 180 minutach wygrał z Niceą 4-2, natomiast Spartak zakończył swój udział w europejskich pucharach, ponieważ przegrał 3-4 z Athletikiem Bilbao.