Weekend z piłką ręczną w Sportklub

Mimo że za oknem pogoda raczej zimowa to na parkietach Gazprom SEHA League prawdziwy gorąc. Już w ten weekend zaczniemy 11. kolejkę, a co za czym idzie czeka nas już runda rewanżowa. Transmisje z dwóch spotkań przeprowadzi Sportklub.  Po 10. […]

Mimo że za oknem pogoda raczej zimowa to na parkietach Gazprom SEHA League prawdziwy gorąc. Już w ten weekend zaczniemy 11. kolejkę, a co za czym idzie czeka nas już runda rewanżowa. Transmisje z dwóch spotkań przeprowadzi Sportklub. 

Po 10. seriach spotkań mamy bardzo napiętą sytuację w czubie tabeli. Między pierwszym a czwartym zespołem są tylko trzy punkty różnicy. To oznacza bardzo mocną wojnę o lepsze miejsce przed Final Four. RK Vardar po kilku słabszych spotkaniach, wykorzystało potknięcie PPD Zagrzeg i wskoczyło ponownie na fotel lidera. Teraz mistrz Macedonii zmierzy się z RK Zeleznicar 1949. Wydaje się, że podopieczni Aleksandara Wasoskiego czeka teoretycznie łatwe zadania. Nawet jakby miał wystawić zawodników, którzy grali dotychczas mało. Do tej pory ekipa Zeleznicar zdobyła 10 punktów i ma bezpieczną przewagą nad dwoma ostatni miejscami w lidze. Przed tygodniem Zeleznicar zremisowało z Vojvodiną a RK Vardar wygrało w derbach Skopje z Metalurgiem. W niedzielę czeka nas natomiast starcie Metalurgu Skopje z Mieszkowem Brześć. Według wielu faworytem tego spotkania jest oczywiście drużyna z Białorusi. Metalurg w tym sezonie nie radzi sobie najlepiej zajmując dopiero przed ostatnią pozycję w lidze. Mieszkow natomiast cały czas marzy o Final Four. Jednak do czwartego miejsca tracą aż sześć punktów. I jeśli nie chcą tej przewagi powiększyć muszą w najbliższym spotkaniu zdobyć komplet punktów.

SOBOTA – 8 GRUDNIA 2018

20:15 Gazprom SEHA League – 11. kolejka: RK ZELEZNICAR 1949 – RK VARDAR na żywo

NIEDZIELA – 9 GRUDNIA 2018

17:30 Gazprom SEHA League – 11. kolejka: METALURG SKOPJE – MIESZKOW BRZEŚĆ na żywo

About Adam Zakrzewski

https://twitter.com/AddidasAdam