Weekend z włoską siatkówką w Canal+ Now i sportowych antenach Polsatu

Przed nami kolejny weekend z włoską siatkówką na antenach nc+ i Polsatu. Canal+ Now pokaże hitowe starcie w lidze żeńskiej. Wyraźnych faworytów można wskazać za to w trzech spotkaniach ligi męskiej, które pokażą kanały Polsatu. Bardzo ciekawie zapowiada się pojedynek […]

Przed nami kolejny weekend z włoską siatkówką na antenach nc+ i Polsatu. Canal+ Now pokaże hitowe starcie w lidze żeńskiej. Wyraźnych faworytów można wskazać za to w trzech spotkaniach ligi męskiej, które pokażą kanały Polsatu.

Bardzo ciekawie zapowiada się pojedynek lidera z trzecią drużyny żeńskiej Serie A1, w którym Igor Gorgonzola Novara podejmie Imoco Volley Conegliano. Obie drużyny spisują się w tegorocznych rozgrywkach bardzo dobrze. Zespół z Novary jest liderem z dorobkiem 37 punktów. Goście z Conegliano mają o 3 „oczka” mniej, ale również jeden mecz rozegrany mniej. Przed dwoma tygodniami obie ekipy odniosły zwycięstwa. Igor Gorgonzola pokonało 3:1 Zanetti Bergamo. W takim samym stosunku z Saugella Team Monza rozprawiło się Imoco Volley.

Również w sobotę Polsat Sport Extra pokaże starcie dwóch drużyn męskiej Serie A1. BCC Castellana Grotte to najsłabszy zespół rozgrywek, który dotychczas uzbierał zaledwie 6 punktów, nie wygrywając przy tym żadnego spotkania. Wszystkie punkty zdobył w sześciu przegranych spotkaniach stosunkiem 2:3. Z kolei Consar Ravenna walczy o awans do ósemki, która daje szansę gry w play-off. Aktualnie mają stratę 4 punktów do Vero Volley Monza. Przed dwoma tygodniami właśnie z tą drużyną udało się wygrać 3:2, co nieznacznie poprawiło sytuację drużyny z Rawenny.

W niedzielę Polsat Sport News pokaże dwa spotkania drużyn z czołówki Serie A1. Zarówno Itas Trentino, jak i Sir Safety Conad Perugia nie mają najtrudniejszych rywali w najbliższy weekend. Wicelider rozgrywek z Trento zmierzy się na wyjeździe z Top Volley Latina, które zajmuje dopiero 11. miejsce z niewielkimi szansami na walkę o udział w play-off. Z kolei lider Serie A podejmie na własnym parkiecie Tonno Callipo Calabria Vibo Valentia, które o punkt wyprzedza Top Volley Latina i zajmuje 10. pozycję. Co ciekawe, dokładnie taka sama różnica punktowa – jednego „oczka” – dzieli zespoły Itas Trentino i Sir Safety Conad Perugia na korzyść drużyny Wilfredo Leona.

SOBOTA – 26 STYCZNIA 2019

18:00 Serie A1 – 19. kolejka: BCC CASTELLANA GROTTE – CONSAR RAVENNA na żywo
Ipla

20:25 Serie A1 – 17. kolejka: IGOR GORGONZOLA NOVARA – IMOCO VOLLEY CONEGLIANO na żywo

NIEDZIELA – 27 STYCZNIA 2019

18:00 Serie A1 – 19. kolejka: TOP VOLLEY LATINA – ITAS TRENTINO na żywo
Ipla

20:30 
Serie A1 – 19. kolejka: SIR SAFETY CONAD PERUGIA – TONNO CALLIPO CALABRIA VIBO VALENTIA 
Ipla

About Dawid Borucki

https://twitter.com/d_boruc, redaktor TakSięGra, sędzia WZPR, student politologii i dziennikarstwa (UAM Poznań)