Weekend z włoską siatkówką w Polsacie Sport Extra i Polsacie Sport News

W najbliższy weekend we włoskich halach rozegrana zostanie 18. kolejka męskiej Serie A1. Zdecydowanie najciekawiej zapowiada się pojedynek w Trento. Trzy transmisje na sportowych kanałach Polsatu. W sobotę Polsat Sport Extra z odtworzenia pokaże pojedynek sąsiadów z tabeli. Vero Volley Monza […]

W najbliższy weekend we włoskich halach rozegrana zostanie 18. kolejka męskiej Serie A1. Zdecydowanie najciekawiej zapowiada się pojedynek w Trento. Trzy transmisje na sportowych kanałach Polsatu.

W sobotę Polsat Sport Extra z odtworzenia pokaże pojedynek sąsiadów z tabeli. Vero Volley Monza o zaledwie punkt wyprzedza Kioene Padova i zajmuje 7. pozycję. Dla obu drużyn celem jest awans do fazy play-off, o więcej może być bardzo trudno powalczyć. Zarówno Vero Volley, jak i Kioene przed tygodniem rozegrali 5-setowe pojedynki, ale wygrała tylko jedna z tych drużyn – Monza. W niedzielę dwa kolejne pojedynki na antenie Polsatu Sport News. Na żywo kibice zobaczą pojedynek Itas TrentinoCucine Lube Civitanova, czyli starcie pierwszej i trzeciej drużyny rozgrywek. Trudno wskazać jednoznacznie faworyta tego spotkania. Nieznacznie lepiej spisują się siatkarze z Trento, którzy z dorobkiem 44 punktów liderują w lidze. Sześć „oczek” mniej ma Cucine, ale w bilansie jest już tylko jedno zwycięstwo na korzyść Itas. W dodatku zespół z Civitanovy przed tygodniem przegrał z wiceliderem – Sir Safety Conad Perugia, które z kolei przed dwoma tygodniami uległo Itas Trentino. W niedzielę drużyna Wilfredo Leona zmierzy się z przedostatnim w tabeli Emma Villas Siena. To spotkanie Polsat pokaże z odtworzenia.

SOBOTA – 19 STYCZNIA 2019

22:00 Serie A1 – 18. kolejka: VERO VOLLEY MONZA – KIOENE PADOVA 
Ipla

NIEDZIELA – 20 STYCZNIA 2019

18:00 Serie A1 – 18. kolejka: ITAS TRENTINO – CUCINE LUBE CIVITANOVAna żywo
Ipla

20:30 
Serie A1 – 18. kolejka: EMMA VILLAS SIENA – SIR SAFETY CONAD PERUGIA 
Ipla

About Dawid Borucki

https://twitter.com/d_boruc, redaktor TakSięGra, sędzia WZPR, student politologii i dziennikarstwa (UAM Poznań)